Собаки жили з людьми раніше, ніж припускали вчені / Фото Siena University / Real Press

Люди жили в печерах Пагліччі і Романелло біля міста Кастро в період від 30 тисяч років тому, а отже й собаки жили в печерах разом з людьми, повідомляє видання Jacksonville Free Press.

Вік останків собаки, виявлених дослідниками, коливається від 14 000 до 20 000 років, при цьому верхня межа додає приблизно 4000 років до відомої історії домашньої собаки.

Читайте такожВчені зробили сенсаційне відкриття про життя неандертальців

За даними археологів, останки, знайдені в Апулії, являють собою найдавніші зразки, виявлені в районі Середземного моря і можуть являти собою досі відсутні свідчення еволюційного процесу, який привів до собаки.

У печерах виявили також і останки вовків. Вони були більше собак і мали чіткі корінні зуби, призначені для розривання м'яса, яких немає у собак. Молекулярний аналіз показав, що генетичне розділення вовків і собак почалося в період між 20 000 і 30 000 років тому.

Собаки жили з людьми раніше, ніж припускали вчені / Фото Siena University / Real Press

Генетичний набір однієї з собак, виявлених в печері Пагліччі, дуже нагадує подібні останки, знайдені в німецькому Бонн-Оберкассель. Обом знахідкам приблизно 14 тисяч років.

За словами вчених, це показує, що собаки, виявлені на відстані близько 1000 км один від одного, можуть походити із однієї популяції, яка поширилися різними частинами Європи.

Читайте схожі новини на тему

Читайте останні новини України та світу на каналі УНІАН в Telegram