Трудова міграція в Україні б'є антирекорди / фото УНІАН

Великий бізнес всіляко намагається втримати українців від трудової міграції в Європу, але без допомоги держави не обійтися.

Як розповів Оbozrevatel в. о. директора з персоналу та соціальної політики компанії "Метінвест" Олександр Пімкін, міграція в Україні за останні роки набула загрозливого характеру і бізнес вже відчуває наслідки.

“Типовий трудовий мігрант — співробітник від 25 до 35 років. Як правило молодь, яка виїжджає за межі країни не тільки заради більш високої зарплати, а й для стабільності, соціальних гарантій, привабливої банківської системи, якісної медицбіини. Сьогодні це те, що не може дати наша держава. Ті умови, які пропонує бізнес через підвищення заробітних плат, створення кар'єрного маршруту та сприятливого середовища для проживання в регіонах — це правильно, але тут важлива і роль самої держави", — вважає менеджер.

Відео дня

При цьому в самій компанії вже роблять ставку не тільки на підвищення зарплати, але і на освіту співробітників, а також соціальний пакет.

“Основні сили ми вкладаємо в підвищення привабливості нас, як роботодавця. Створення безпечних і комфортних місць, соціальних пакетів для наших співробітників. В минулому році ми пропонували кожному вирішити, які соціальні преференції йому необхідні, залежно від віку, сімейного стану і так далі", — пояснив Олександр Пімкін.

Топ-менеджер додав, що лише за минулий рік у середньому по компанії зарплати зросли на третину. А для найбільш кваліфікованих та цінних співробітників — на 40-45 %. В цілому ж роботодавець створює конкуренцію для підприємств Східної Європи.

Страждає від відтоку кваліфікованих кадрів і аграрна сфера. Станом на середину 2018 року, в цілому по країні дефіцит робочих рук в аграрній галузі — близько 75 тисяч чоловік.

"Ми дійшли до тієї межі, за якою вже не можна поставити робота, там все ж потрібен чоловік. Фахівців не вистачає, адже багато хто їдуть з України в пошуках кращої роботи. Ситуацію потрібно змінювати", — підкреслив президент Української аграрної конфедерації Леонід Козаченко.

Правда, в такій ситуації бізнес не може фокусуватися лише на оплату праці працівників, адже перед ним стоїть ще ряд завдань — створення нових робочих місць, пошук ринків збуту, розширення виробництва. Тому підприємці закликають владу почути розроблений Федерацією роботодавців України Маніфест, який повинен спростити життя бізнесу, так і співробітникам.