Під час досудового розслідування обвинувачувана повністю визнала свою провину \ Фото УНІАН

Прокуратура Луганської області направила до суду обвинувальний акт стосовно громадянки України, яка брала участь у організації незаконного "референдуму" 2014 року в Станично-Луганському районі.

Читайте такожУ День соборності над окупованою Луганщиною підняли український прапор (фото, відео)

Як повідомила прес-служба прокуратури Луганської області, обвинуваченій інкримінується вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 110 Кримінального кодексу ("умисні дії, вчинені за попередньою змовою групою осіб, направлені на зміну меж території та державного кордону України на порушення порядку, встановленого Конституцією України").

Відео дня

"У ході досудового розслідування встановлено, що у травні 2014 року вказана особа брала участь в організації на території селища Герасимівка Станично-Луганського району проведення незаконного "референдуму" щодо підтримки так званого "Акту про державну самостійність "ЛНР", - йдеться в повідомленні.

За даними слідства, перебуваючи на так званій "виборчій дільниці", розташованій в приміщенні Будинку культури, жінка отримала від невстановлених осіб бюлетені, провела інструктаж про порядок проведення псевдореферендуму з "членами комісії" та передала їм бюлетені для голосування.

У день голосування, 11 травня 2014 року, на "голову виборчої комісії" покладалися обов’язки з координації та контролю над діяльністю так званої "дільниці".

Згодом жінка особисто підписала протокол про результати проведення так званого "референдуму" та передала їх невстановленій особі для оголошення результатів та подальшого створення так званої "Луганської народної республіки".

У прокуратурі зазначили, що під час досудового розслідування обвинувачувана повністю визнала свою провину у вчиненні кримінального правопорушення, щиро розкаялася, активно сприяла розкриттю злочину та викриттю інших співучасників, тож між нею та прокурором укладено угоду про визнання винуватості.

Наразі обвинувальний акт у вказаному кримінальному провадженні з угодою про визнання винуватості направлено до суду.

Санкція ч. 2 ст. 110 Кримінального кодексу передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк від 5 до 10 років з конфіскацією майна або без такої.