Уряд затвердив кількість бюджетних місць для абітурієнтів / фото УНІАН

6 тисяч 732 місця – для молодших спеціалістів (33,7 тис денна форма), 79 тис 854 місця – для бакалаврів (72,6 тис денна форма), 55 тис 379 місць – для магістрів (45,6 тис денна форма). Такі обсяги державного замовлення на підготовку фахівців, наукових, науково-педагогічних та робітничих кадрів, на підвищення кваліфікації та перепідготовку кадрів у 2019 році були затверджені Урядом.

Про це повідомляє пресслужба МОН.

Так, цьогоріч на 899 місць зросло держзамовлення для бакалаврів, адже відповідно збільшилась і кількість випускників шкіл.

Відео дня

«Як і попередні роки, під час формування держзамовлення ми продовжуємо передусім орієнтуватися на потреби ринку праці. За нашим поданням Мінекономіки цьогоріч збільшило замовлення на інженерні спеціальності, а також спеціальності природничо-математичного циклу. Аналіз ринку праці свідчить, що фахівці з цією освітою є не тільки затребуваними, але й добре оплачуваними. Тобто вже після завершення навчання випускник зможе швидко працевлаштуватися і заробляти реальні кошти. Також збільшується й кількість бюджетних місць для підготовки вчителів. Водночас ми зменшуємо замовлення на так звані кон’юнктурні спеціальності, наприклад, зменшено кількість бюджетних місць для підготовки політологів та фінансистів», – повідомила Міністр освіти і науки Лілія Гриневич.

Читайте такожАбітурієнти склали тестове ЗНО в усій Україні, включно з Кримом

Загалом же державне замовлення на підготовку бакалаврів порівнюючи з 2018 роком збільшено за такими галузями та спеціальностями:

Освіта – 5,02%;

Статистика – 14,3%;

Матеріалознавство – 12,5%;

Суднобудування – 13%;

Біотехнології та біоінженерія – 25%;

Біомедична інженерія – 26,3%;

Електроніка – 9,1%.

Водночас передбачено зменшення місць за такими галузями:

Соціальні та поведінкові науки – 1,5% (зокрема, за спеціальностями 051 Економіка – 3,6%, 052 Політологія – 1,2%);

Управління та адміністрування – 3,2% (зокрема, за спеціальностями 071 Облік і оподаткування – 2,7%, 072 Фінанси, банківська справа та страхування – 3,5%, 073 Менеджмент – 3,8%).

Обсяг державного замовлення для магістрів медичного, фармацевтичного та ветеринарного спрямування цьогоріч складає 5 тис 804 місця.

Найбільша зміна в державному замовленні цього року відбулася за освітнім ступенем «Магістр» для вступників на основі диплома бакалавра. Порівнюючи з минулим роком кількість таких місць скоротилася на 11,0%. Це зумовлено зменшенням кількості випускників вишів, які здобули ступінь бакалавра у 2019 році. Важливо, що пропорційно до випуску з бакалаврату держзамовлення складає той самий відсоток, що й минулого року.

Загалом же 2019 року за всіма освітньо-кваліфікаційними рівнями (бакалавр/магістр медичного, фармацевтичного та ветеринарного спрямування/магістр/молодший спеціаліст), на аспірантуру та докторантуру державне замовлення складає 182 тис 567 місць. З них 161 тис 794 місця – замовлення на підготовку фахівців за денною формою навчання.