У ДСНС зазначили, що коледж перед початком навчального року не перевірявся / Думская 

В. о. начальника Головного управління ДСНС в Одеській області Вадим Шулюк спростував заяву Служби безпеки України про те, що посадові особи регіонального главку намагалися знищити документи з перевірки коледжу економіки, права та готельно-ресторанного бізнесу Одеси, у якому 4 грудня сталася пожежа.

Як передає кореспондент УНІАН, про це Шулюк заявив сьогодні на брифінгу, відповідаючи на питання журналістів про обшуки спецслужби в ГУ ДСНС і про знищення документів.

Зокрема, Шулюк стверджує, що співробітники СБУ не проводили обшуки в будинках регіонального управління ДСНС.

Читайте такожСБУ викрила посадовців на закупівлі застарілих запчастин для військової авіації (фото)

«Це не так... Кажу як посадова особа, яка виконує обов'язки начальника управління, ніякі документи у нас не знищувалися... У нас планово працювало ДБР у супроводі прокуратури та Національної поліції. Вони працювали на наступний день після пожежі. Вони працювали в Головному управлінні ДСНС і в Одеському міському управлінні», - заявив в. о. начальника управління.

Він стверджує, що основною метою роботи правоохоронців було вивчення планувальних та розпорядчих документів, а також документів про роботу державного пожежного нагляду.

«Фактів того, що в Головному управлінні знищувалися документи, немає», - стверджує Шулюк.

Водночас він визнав, що остання перевірка коледжу була в червні 2014 року. Наступна перевірка була запланована, але не проведена у зв'язку з тим, що жінка-інспектор отримала травму (зламала ребро).

«Коледж перед початком навчального року не перевірявся», - додав чиновник.

Як повідомляв УНІАН, вранці 4 грудня в Одеському коледжі економіки, права та готельно-ресторанного бізнесу на 3-му поверсі 6-поверхового навчального корпусу виникла пожежа, площа якої склала 4 тис. кв. м. В цьому наріжному будинку розміщувалися 19 різних організацій, установ.

Унаслідок пожежі загинули 16 людей, постраждали більш ніж 30 осіб.

За фактом пожежі порушено кримінальне провадження за ч. 2 ст. 270 (порушення встановлених законодавством вимог пожежної безпеки) Кримінального кодексу України. Крім того, у зв'язку з пожежею ДБР проводить розслідування за фактом службової недбалості співробітників регіонального главку ДСНС (ч. 2 ст. 367 ККУ).

10 грудня правоохоронці оголосили про підозру у службовій недбалості директору коледжу Любові Кочерзі. На наступний день суд відпустив її під цілодобовий домашній арешт.

13 грудня в Управлінні СБУ в Одеській області заявили, що спецслужба проводить обшуки в службових приміщеннях регіонального управління ДСНС. Згідно з повідомленням, посадові особи намагалися знищити документи про перевірку коледжу.

Зазначалося, що вилучаються матеріали, що підтверджують причетність до протиправної діяльності посадових осіб.

Сьогодні, 17 грудня, стало відомо, що причиною загоряння стала несправність електропроводки або побутових електроприладів.