СБУ попереджає вкладників Ощадбанку СРСР про можливі шахрайства

19:00, 13 січня 2008
Суспільство
1989 0

Рекомендовано звертатися до офіційних установ

Фахівцями СБУ зафіксовані неправомірні дії певних комерційних структур, які намагаються шахрайським шляхом заволодіти грошовими коштами вкладників Ощадбанку СРСР або їх спадкоємців.

Про це УНІАН повідомили в прес-центрі СБУ.

Як зазначається в повідомленні, представники цих структур пропонують клієнтам відновлення реальної вартості знецінених грошових заощаджень, розміщених в установах Ощадбанку до 02.01.1992 року через двосторонню угоду для нібито отримання компенсаційних виплат через судовий позов до ВАТ “Державний ощадний банк України”.

“Згідно з угодою клієнт надає комерційній фірмі копію ощадної книжки, паспорта та ідентифікаційного номера та сплачує готівкою 1 відсоток від суми вкладу, а також певну суму за надання послуг. Клієнтам також повідомляють, що виконання угоди з боку фірми можливе тільки після наявності у групі клієнтів щонайменшої кількості позивачів у 50-100 осіб”, - повідомляє прес-центр СБУ.

“При цьому, - йдеться далі в повідомленні, - громадянам не роз’яснюються статті Закону України “Про державні гарантії відновлення заощаджень громадян України”, в яких чітко сказано, що виплати здійснюються за рахунок Державного бюджету України та визначаються щорічно Кабінетом Міністрів, а не за рахунок дивідендів та активів Ощадбанку”.

“Подібні позови, які обіцяють виграти зазначені фірми на користь клієнтів, розглядалися Європейським Судом з прав людини та Судовою палатою у цивільних справах Верховного Суду України”, - підкреслюється в повідомленні та зазначається, що Європейський Суд з прав людини визначив, що такі заяви є неприйнятними з огляду на параграфи 1 та 3 статті 35 Конвенції “Про захист прав людини та основних свобод”. Відповідно до рішення Судової палати у цивільних справах Верховного Суду України від 6 червня 2002 року громадянину України відмовлено у позові про стягнення проіндексованих коштів, у розмірі більшому, ніж передбачено законодавством. Також роз’яснено, що мова йде не про відповідальність за неналежне виконання з боку Ощадбанку договорів з вкладниками, а про повернення відновлених в установленому порядку заощаджень.

Таким чином, законних підстав вимагати невідкладної виплати коштів з компенсаційних рахунків власники знецінених заощаджень не мають. Законодавство України передбачає поступову виплату коштів з державного бюджету.

Отже, дії представників вищезгаданих комерційних структур, які обіцяють повернення заощаджень у повному обсязі громадянам України через позови і за рішенням судових органів мають ознаки фінансової піраміди, тобто, шахрайський характер.

Наразі діяльність таких фірм фіксується в Івано-Франківську, Тернополі, Львові. За наявними даними, філіали цих комерційних структур шахраї планують відкрити у кожній області.

Зважаючи на це, матеріали Служби безпеки України щодо вказаних комерційних фірм направлені до органів внутрішніх справ для реагування відповідно до чинного законодавства України.

Виходячи з інтересів громадян України СБУ рекомендує вкладникам Ощадбанку СРСР звертатися лише до офіційних державних установ і не довіряти оформлення своїх документів сумнівним посередникам.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter