Чи може військовий розраховувати на демобілізацію за сімейними обставинами? / фото ua.depositphotos.com

У юриста Дмитра Дончака уточнили, чи може бути військовий демобілізований за сімейними обставинами, якщо його мати отримала 2 групу інвалідності.

У коментарі B2Bconsult він наголосив, що питання щодо звільнення зі служби врегульоване Законом України "Про військовий обов'язок та військову службу".

Юрист відповів, що за ст. 26 цього закону, військові звільняються від служби під час воєнного стану у зв’язку з наявністю дружини (чоловіка) з-поміж осіб з інвалідністю та/або одного зі своїх батьків чи батьків дружини (чоловіка) з-поміж осіб з інвалідністю I чи II групи.

Відео дня

Тож якщо мати військового отримала документи, що підтверджують інвалідність 2 групи, то він має право звільнитися зі служби.

"Для звільнення необхідно подати рапорт на ім'я командира військової частини. До рапорту прикріпити копії документів, що підтверджують інвалідність матері (пенсійне посвідчення, довідка МСЕК), та копію документа, що підтверджує, що вона дійсно є вашою мамою (ваше свідоцтво про народження)", - заявив Дончак.

Воєнний стан і мобілізація в Україні

З 24 лютого 2022 року в Україні діє воєнний стан, востаннє на початку лютого його подовжили до 20 травня 2023-го.

Під час мобілізації можуть призиватися на військову службу усі військовозобов'язані громадяни України віком від 18 до 60 років, якщо вони не мають законних підстав для отримання відстрочки або виключення з військового обліку.

Раніше військовий експерт Олег Жданов відповів, чи буде демобілізація у разі затяжної війни в Україні. За його словами, всі мобілізовані будуть перебувати в лавах ЗСУ доти, поки не буде скасовано воєнний стан.

Вас також можуть зацікавити новини: