У ТЦК пояснили, чи можна оновити дані в іншому ТЦК та що для цього потрібно / колаж УНІАН, фото ua.depositphotos.com, Генштаб

18 травня 2024 року набув чинності новий закон про мобілізацію. Відповідно до нього, у військовозобовʼязаних громадян є 60 днів на оновлення своїх облікових даних. Зробити це можна через додаток "Резерв+", у ТЦК та СП або в ЦНАПі. Про нюанси оновлення даних у ТЦК та необхідні для цього документи в інтерв’ю "Фокусу" розповів речник Полтавського обласного ТЦК та СП майора Роман Істомін.

Так, за його словами, громадянин, який перебуває на військовому обліку і хоче змінити своє місце проживання, спочатку повинен знятися з військового обліку за попереднім місцем проживання, а потім стати на військовий облік за новим місцем.

Однак під час війни можуть виникнути форс-мажорні ситуації, наприклад, якщо людина є внутрішньо переміщеною особою або її населений пункт взагалі перебуває під тимчасовою російською окупацією. У такому випадку, зазначив Істомін, військовозобов’язаний може прибути до ТЦК за своїм новим місцем проживання і стати на військовий облік без явки в свій "старий" ТЦК.

Відео дня

Речник ТЦК також розповів, які документи потрібно мати із собою у такому випадку.

"Насамперед потрібно приходити з особистими документами та військово-обліковими. Тобто це паспорт, код, військовий квиток або тимчасове посвідчення, чи посвідчення про приписку. Якщо ми кажемо про оновлення даних, то потрібно брати всі документи, які підтверджують зміни цих самих даних", - зазначив він.

Водночас, зауважив Істомін, якщо йдеться про уточнення своїх персональних даних, які треба оновити протягом 60 днів, то зробити це можна взагалі без відвідання ТЦК, оскільки законом передбачено, що зробити це можна у ЦНАПі або навіть за допомогою застосунку "Резерв+".

Мобілізація в Україні - новини

Раніше "Судово-юридична газета" зазначала, що зазначення у додатку "Резерв+" фейкової адреси проживання може мати негативні наслідки для військовозобов'язаних - вони ризикують опинитися із заблокованими рахунками.

УМміноборони зазначали, що 18 червня у застосунку "Резерв+" з’явиться QR-код. Це остаточно прирівняє інформацію з електронного реєстру "Оберіг" до паперового військово-облікового документу.

Також у відомстві додали, що у застосунку свої дані оновили вже понад 1 млн 600 тис. військовозобов’язаних, призовників та резервістів. Понад 200 тис. з них - жінки.

Вас також можуть зацікавити новини: