Колишній командувач 110-ї бригади полковник Ігор Губаренко / фото facebook.com/GeneralStaff.ua

Військові, які хоч раз сходили у СЗЧ (самовільне залишення частини), після повернення на фронт вже не так завзято воюють і схильні до повторного дезертирства. Про це в інтерв’ю "Українській правді" заявив колишній командувач 110-ї бригади полковник Ігор Губаренко.

"Людина, яка залишила позицію, а потім повернулася, уже не воюватиме так, як треба. Поки більш-менш тихо, вона сидітиме, а як тільки почнеться більш активна фаза, вона піде в СЗЧ повторно. Або піде в лікарню шукати в собі купу хвороб. Так, є ті, хто повертаються й гідно воюють, але більшість – не воюватимуть. Вони знають, що в них завжди є шанс пропетляти", – каже він.

Губаренко наголошує, що війську потрібен вмотивований особовий склад, який розуміє, заради чого він воює. У цьому контексті колишній комбриг розкритикував силову мобілізацію, яку в народі прозвали "бусифікація".

Відео дня

"Людина, яку насильно запихнули на вулиці в бусик, не матиме бажання воювати. Треба мотивувати людей йти в армію. І водночас треба жорсткіше покарання за невиконання наказів і самовільне залишення частини", – вважає військовий. 

Разом з тим полковник Губаренко скептично налаштований щодо спецконтрактів для молодих добровольців.

"На 20-річного хлопця, хай навіть вмотивованого, впливає дуже багато зовнішніх чинників, зокрема батьки, які казатимуть: "Сину, не потрібно туди йти". Але я вважаю, що ці контракти треба були рік тому, от тоді вони б суттєво вирівняли ситуацію", – переконаний він.

СЗЧ у силах оборони

Як писав УНІАН, після того, як закон дозволив солдатам повернутися в армію після СЗЧ без жодного покарання за втечу, до війська повернулося кілька тисяч людей.

Загальні дані залишаються незрозумілими і досі не були оприлюднені. Однак очевидно, що повернулася відносно невелика частина тих, хто побував у СЗЧ. За не підтвердженою інформацією, за час війни з війська могли втекти до 200 тисяч військовослужбовців.

Вас також можуть зацікавити новини: