Розсилка повісток поштою вже стає звичайною практикою, як і їхнє отримання таким чином в умовах війни. Адвокат Дмитро Франчук пояснив "РБК-Україна", що буде, якщо проігнорувати такий документ.
За словами юриста, вручення повістки поштою є законним - цей спосіб передбачений українським законодавством. При цьому повістка у поштовій скриньці вважається врученою навіть без підпису чи якогось іншого підтвердження отримувача. А тому відповідальність за неї лежить на особі, якій її адресували.
Ігнорування повістки матиме серйозні наслідки:
- адміністративна відповідальність – штраф за ухилення від військової служби;
- кримінальна відповідальність – притягнення до кримінальної відповідальності;
- обмеження прав.
Франчук радить у разі отримання повістки поштою ознайомитись з її змістом. Головне, що треба зрозуміти, яка саме інформація в ній міститься і що від вас вимагається.
Далі потрібно з’явитися за викликом до ТЦК та СП у визначений у повістці час і вже там уточнювати всі деталі. У разі сумнівів або питань варто звернутись до юристів або напряму до працівників ТЦК.
Повістки поштою
ЗМІ писали, що Кабінет міністрів України виділив 71 мільйон 820 тисяч гривень на централізований друк 900 тисяч повісток до кінця 2024 року. Згідно з пояснювальною запискою Міністерства економіки, планується друкувати 300 тисяч повісток на місяць.
За словами нардепа Ігора Фріса, якщо поштова служба в процесі відправлення повісток відзначатиме, що особа не проживає за своєю адресою, то для цієї особи буде "велика біда", бо з'явиться підстава для відкриття виконавчого провадження, арешту рахунків і нерухомості.