Суд присяжних в Італії засудив Марківа до 24 років ув'язнення / фото УНІАН

Суд у справі військовослужбовці Національної гвардії України Віталія Марківа призначив додаткові експертизи.

Про це міністр внутрішніх справ Арсен Аваков повідомив сьогодні після другого засідання апеляційного суду в Мілані, інформує Департамент комунікації МВС.

За його словами, сторона обвинувачення намагається долучити до справи непрямі слова Марківа, які вирвані з контексту. Йдеться про фразу, вирвану із контексту, «вбили журналіста», яку отримали під час прослуховування Марківа у СІЗО, і яку сторона обвинувачення намагається інтерпретувати ніби «я вбив».

Відео дня

«Адвокати з нашої сторони свої позиції заявили, призначена додаткова експертиза. Сторона обвинувачення намагається інтерпретувати непрямі слова Марківа з прослуховування в тюрмі. Ніби було сказано «вбили журналіста», а намагаються інтерпретувати ніби «я вбив», - зазначив Аваков.

За його словами, українська сторона передала суду весь пакет експертиз.

«Ми провели експеримент в той же період, коли загинули Миронов і Рокеллі. Наполягаємо, що автомат не може стріляти на 1500 м і при цьому вбивати прицільно. І Рокеллі, і Миронов не були в прямій видимості. Хочемо, аби також долучили записи, які надав Рігалон, там видно і чутно стрілянину, яка відбувалася в 200 м, а не зі сторони гори Карачун» - сказав Аваков.

Читайте такожПоліцейські з різних куточків України підтримали засудженого в Італії українського бійця Марківа (відео)

Також він не виключив, що російсько-терористичні війська вбили журналістів, щоб всю провину переклати на українські війська.

«Крім того, ми знайшли записку у кишені Миронова, де він переписувався з прес-секретарем «ДНР» Хорошевою. Вони домовлялися із нею про зустріч із Гіркіним. Тому ми не виключаємо думку, що це була провокація - відправити іноземців під вогонь, а потім всю провину покласти на Україну», - зауважив очільник МВС.

Аваков також зазначив, що офіційно було запропоновано італійській стороні приїхати на місце подій, проте ніхто ні разу не приїхав.

«На мій погляд, це порушує права на захист, і рішення суду першої інстанції було висено на емоціях», - сказав він.

Крім того, Аваков зазначив, що вчора проходила прес-конференція родичів загиблого Миронова. Вони не задоволені вироком Марківу і вважають його недійсним.

Наступні засідання апеляційного суду у справі Марківа призначено на 15 та 23 жовтня.

Справа нацгвардійця Марківа: хронологія подій

  • Заступника командира взводу першого батальйону оперативного призначення Національної гвардії імені Кульчицького, старшого сержанта Марківа затримали 30 червня 2017 року в Італії за підозрою у вбивстві італійського журналіста Роккеллі і російського перекладача Миронова, яке сталося 24 травня 2014 року під Слов'янськом.
  • 12 липня 2019 року суд присяжних в Італії засудив Марківа до 24 років ув'язнення.
  • 20 листопада Україна подала апеляційну скаргу на вирок Марківу. Розгляд апеляційної скарги Апеляційним судом округу Ломбардія очікувався навесні 2020 року. Однак початок апеляційного процесу було заблоковано через пандемію COVID-19.
  • У скарзі сторона захисту просить остаточно і беззастережно виправдати Марківа.
  • 12 вересня стало відомо, що адвокати Марківа подали до апеляційного суду присяжних Мілана нові виправдувальні докази.