Полковник СБУ поділився думками про мобілізацію / фото УНІАН Кузьмін Олександр, Ковальчук Віктор

В Україні, незважаючи на нормальну програму підготовки бійців спецназу, викладають її часто неправильно, заявив секретар Комітету Верховної Ради України з питань національної безпеки, оборони та розвідки Роман Костенко в ексклюзивному інтерв'ю "УНІАН". Однак він підкреслив, що основну роль у результаті навчання відіграє "правильний" відбір мобілізованих з боку ТЦК.

Полковник Служби безпеки України також пригадав, що раніше досвідченим вважався боєць, якщо він прослужив п'ять років у спецпризначенні.

"У нас були цикли підготовки за різними напрямками. Спочатку деякий час ми проводили загальну підготовку, потім спеціальну. Потім кожен спеціалізувався на своєму напрямку. Це була підготовка. Що стосується нинішньої ситуації, звісно, потрібно дивитися на те, де служитиме боєць. І зараз програма нормальна. Проблема часто в тому, що її неправильно викладають і роблять це недосвідчені люди", - розповів Костенко.

Відео дня

Він додав, що через переповнені навчальні центри в Україні наразі немає можливості приділити увагу кожному окремому бійцю. Головне, за його словами, покращувати якість цього процесу.

"Я вважаю, що за місяць можна більш-менш навчити бійця. Але, звичайно, якщо ми збільшимо термін із якісною підготовкою, це буде набагато краще", - наголосив полковник СБУ.

Він пояснив, що поліпшити ситуацію можна, якщо виправити роботу ТЦК і СП. За його словами, 70% мобілізованих - обмежено придатні.

"Але їх усе одно беруть, тому що їм [ТЦК] важлива чисельність. Тому потрібно звернути увагу на ТЦК і набирати відповідних людей. У нас проблема не в тилу, у нас проблема в штурмових ротах. Спершу потрібно забезпечити набір особового складу, здатного вести сучасні бойові дії. Це молоді та здорові хлопці. А друге завдання - це їхня ефективна підготовка. Ось тоді буде результат", - аргументував нардеп.

Костенко стверджує, що з поганим відбором і хорошим навчанням результат буде 30-40%. Це ж стосується і зворотної ситуації. Тому потрібно і хороше навчання, і хороший відбір військовозобов'язаних громадян.

Мобілізація в Україні

Нагадаємо, раніше УНІАН розповідав про відповідь адвоката на запитання, що буде, якщо не прийти до ТЦК після вручення повістки. Одним із головних покарань є штраф у розмірі від 3400 гривень, який може збільшитися до 17 тисяч.

Крім того, адвокат пояснив, коли не можна штрафувати за неоновлення облікових даних. Здебільшого, за словами експерта, громадяни зовсім можуть не знати, що їм виписали штраф.

"Якщо особа не була повідомлена і не отримала копію постанови або протоколу, людина може дізнатися тільки тоді, коли штраф буде у виконавчій службі", - зазначив він.

Вас також можуть зацікавити новини: