Істомін зазначив, що в ТЦК регулярно проводять перевірки / Колаж УНІАН, фото - ua.depositphotos.com, скріншот

Більшість військовослужбовців ТЦК серед чоловіків має обмеження за станом здоров'я, через що вони вже не можуть виконувати бойові завдання на фронті нарівні зі здоровими бійцями. Крім цього, ще з 2022 року військовослужбовців ТЦК активно переводять у бойові частини. Про це заявив спікер Полтавського обласного ТЦК і СП Роман Істомін в інтерв'ю Hromadske.

Переведення військовослужбовців ТЦК у бойові частини

Істомін уточнив, що його дані ґрунтуються на тому, що спостерігається в Полтавському обласному ТЦК і СП.

"Переводити військовослужбовців ТЦК у бойові частини почали ще з 2022 року. Як створювалися нові підрозділи саме з особового складу ТЦК, так і доукомплектовувалися вже наявні бойові бригади та батальйони шляхом переведення. Це вже було, і це досі триває", - сказав він.

Відео дня

Спікер зазначив, що в Полтавському обласному ТЦК і СП абсолютна більшість військовослужбовців ТЦК серед чоловіків уже мають обмеження за станом здоров'я. Також є частина співробітників, які мають підстави для звільнення або віком понад 55 років.

"Очевидно, що стан здоров'я в них уже не дозволяє виконувати завдання на фронті нарівні з молодими. Є також окрема категорія - дефіцитні спеціальності. Вони є як у військових частинах, так і в ТЦК. Але таких - 1-2%", - додав Істомін.

За його словами, у Полтавському обласному ТЦК і СП працюють щонайбільше 10% чоловіків без бойового досвіду та обмежень за станом здоров'я. Разом із жінками відсоток військових із бойовим досвідом десь на рівні 70%.

Перевірки в ТЦК

Крім того, Істомін запевнив, що в Полтавському обласному ТЦК і СП регулярно проводять перевірки, за результатами яких визначають, ким із військовослужбовців доукомплектувати бойові частини.

"Перевірки в нас уже проводилися, комісії працювали й продовжують працювати щодо виявлення чоловіків, які придатні до військової служби без обмежень, але чомусь досі перебувають у ТЦК. Це все було і це триває. Я так розумію, що це планомірна робота старшого штабу", - поділився спікер Полтавського обласного ТЦК і СП.

Він підкреслив, що ТЦК беруть доволі обмежену участь у перевірках, оскільки цим займаються комісії.

"Залишаються одиниці, які, наприклад, мають підстави для звільнення зі служби. Очевидно, що краще військовослужбовець буде в ТЦК виконувати свої завдання, ніж його переведуть до бойової частини, звідки він одразу звільниться, бо має на це право... Те ж саме і щодо чоловіків, старших за 55 років. У бойовому підрозділі цілком можливо, що після виконання першого ж бойового завдання він отримає травму і звільниться. Тобто це елементарні процеси", - додав Істомін.

Крім цього спікер Полтавського обласного ТЦК і СП розповів, що також відбуваються заміни певних спеціальностей на людей з обмеженою придатністю або військовослужбовців. За його словами, вони влаштовуються на певні посади в ТЦК, які до цього обіймали чоловіки без обмежень за здоров'ям або віком, щоб їх можна було перевести на фронт.

Також Істомін поділився, як він ставиться до ідеї, що абсолютно всі чоловіки-військовослужбовці, які за станом здоров'я можуть служити, мають пройти бойовий шлях, перш ніж потрапити до ТЦК:

"Якщо військовослужбовець-чоловік придатний до служби і не має обмежень за станом здоров'я, то він, звісно, має служити в бойовій частині. Насамперед це справедливо. А якщо є висновок ЛКК про придатність до частин забезпечення, то може служити в ТЦК".

Чи готові служити всі співробітники ТЦК

Крім того, Істомін зазначив, що він брав участь в АТО і ООС як зв'язківець. Він запевнив, що готовий знову вирушити на фронт, якщо отримає такий наказ.

"Я людина військова. Як і взагалі майже всі в ТЦК - це військовослужбовці. За винятком цивільних, тому що в нас ще працюють соціологи, психологи, бухгалтери, фінансисти, посади яких укомплектовується цивільними. Але загалом ТЦК - це військова установа. Є наказ - він виконується, звісно", - наголосив спікер Полтавського обласного ТЦК і СП.

Істомін вважає, що не всі військовослужбовці ТЦК без бойового досвіду готові йти служити. Він зазначив, що подібна ситуація спостерігається навіть у бойових підрозділах.

"Як і в будь-якому підрозділі - навіть у бойовому - є ті, хто хоче, а хтось не хоче. Але підрозділ загалом виконує свої завдання. Так само і ми. Ми - такий самий підрозділ, просто не бойовий, як усі інші в Силах оборони. Хтось, можливо, чогось і не захоче, але поки що ми свої завдання виконуємо", - пояснив речник Полтавського обласного ТЦК і СП.

У ТЦК розповіли про обов'язки своїх співробітників

Раніше спікер Полтавського обласного ТЦК і СП Роман Істомін розповів, що у працівників ТЦК і СП є багато завдань, які неможливо "перекинути" на рекрутингові центри. За його словами, в обов'язки працівників ТЦК точно не входить "полювання" на ухильників.

За словами Істоміна, ТЦК є "містком" між цивільними та військовими, що, зокрема, передбачає роботу з сім'ями як діючих військовослужбовців, так і безвісти зниклих та полеглих воїнів.

Вас також можуть зацікавити новини: