У ТЦК кажуть, що часто людину просто складно знайти / фото УНІАН

Заступник начальника мобілізаційного відділу ТЦК Солом’янського району Києва Павло Литвин розповів, що тепер сервіс "Оберіг" збирає інформацію з різних реєстрів. До прикладу, платників податків. Тому за цими даними ТЦК може знайти роботодавця розшукуваного військовозобов'язаного та через нього організувати прибуття цієї людини до військкомату. 

"Паперовий облік військовозобов’язаних мав суттєву ваду: людина формально перебувала на обліку, а реально ТЦК не знало, де її шукати. Начебто маємо десятки тисяч військовозобов’язаних, а поповнити армію ніким. Спробуй, вручи повістку, якщо людина не відчиняє тобі двері…", - зазначив Литвин в інтерв'ю hromadske

За його словами, територіальний центр комплектування як установа працює цілодобово, проте це не означає, що послуги надаються 24/7. Відомо, що людей, які захочуть під час комендантської години стати відвідувачами ТЦК, мають передати поліції як порушників, а іншою причиною є людський фактор. 

Відео дня

"У нас працюють і цивільні, а їхній робочий день - із 9 до 18, вони мають перерву на обід і вихідні в суботу й неділю. Військовослужбовці ТЦК загалом перебувають на службі цілодобово. Але от я пробував цілий день працювати, так на третю добу просто падав з ніг", - зауважив працівник ТЦК.

Він вважає, що рішення про цілодобову роботу ТЦК є популізмом, адже організувати цілодобове приймання громадян неможливо, для цього доведеться вводити три штати працівників. 

"Навіть якщо приймати людей із 5 години ранку до опівночі - це вже два штати працівників. А наш штат розрахований на 8-годинну роботу з навантаженнями мирного часу", - підкреслив Литвин.

Він додав, що з 18 травня 2024 року, коли в країні розпочався двомісячний термін з обов’язкового оновлення облікових даних, щодня до ТЦК Солом'янського району Києва звертається близько 400 громадян, половина з них приходять, аби оновити дані. 

Мобілізація в Україні - останні новини

Уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець пояснив, чи будуть надходити повістки до мобільного застосунку "Резерв+"

"Наразі не існує такого поняття, як електронна повістка. Законодавчо принципи оповіщення громадян не змінювалися - повістка може бути вручена лише особисто і під підпис, як і раніше", - розповів він. 

Також у постанові Кабінету міністрів йдеться про те, що чоловіки, які були зняті з військового обліку через від'їзд за кордон на строк понад три місяці, повинні до 16 червня особисто приїхати в Україну та прийти до тимчасового центру комплектування, щоб стати на військовий облік. Тому чоловіки мають 30 днів від початку набрання чинності постанови уряду, тобто до 16 червня.

Вас також можуть зацікавити новини: