Питання про те, чи необхідно знизити мобілізаційний вік до 21 року в Україні, залежить від фази ведення бойових дій. Таку заяву в інтерв'ю УНІАН зробив голова Ради резервістів Сухопутних військ Збройних сил України Іван Тимочко.
За його словами, наразі Росія ще не використала свій базовий ресурс всередині країни, а також заміщує своїх військових північнокорейцями.
"Ми повинні готувати загальну навченість українського суспільства до опору. А рішення щодо базових вікових категорій ухвалюватиме безпосередньо командування. Нам потрібно робити ставку на технологічність війни, на навченість, потенціал. Це важливіше", - вважає Тимочко.
Крім того, не менш важливою є допомога від союзників в озброєнні мобілізованих українців, пояснив військовий:
"У нас півтора десятка бригад, які досі чекають на озброєння від наших союзників. Вони були мобілізовані, відправлені до країн НАТО, навчені на їхньому озброєнні та технологіях, але не воюють не тому, що не хочуть або не мотивовані, а тому, що союзники не виконали свої зобов'язання з надання зброї".
Якщо зброї немає, це просто "маса людей", додав Тимочко.
"Тому нам потрібно завжди виходити з двох аспектів: навченості та можливості забезпечити озброєнням ту кількість людей, яку призивають", - резюмував він.
Зниження мобілізаційного віку - що повідомлялося
Нагадаємо, ветеран АТО, військовий експерт Євген Дикий заявив, що ідеальний вік для бійця, який перебуває на фронті, становить від 25 до 35 років, максимум - 40 років:
"Мені здається, що немає жодного сенсу говорити про зменшення віку, а є сенс шукати відповідь на питання - чому в нас досі не мобілізована найкраща вікова категорія - 25-35 років".