
Ідеальний вік для бійця, який перебуває на фронті, складає від 25 до 35 років, максимум - це 40 років. Таку думку висловив ветеран АТО, військовий експерт Євген Дикий в інтерв'ю УНІАН.
"Ідеальний боєць - це чоловік віком від 25 до 35 років. Максимум - це 40 років. З медіаною в 30. Чоловік такого віку - він вже психологічно доросла людина, з водночас молодим і здоровим тілом. Так, моє покоління 50 і більше років - ми морально більше готові до війни. Адже нас виховували в Радянському Союзі до майбутньої світової війни. Чоловіки 50+ психологічно зрілі, стійкі. Але це не компенсує те, що в нас вже старі тіла, які фізично не витримують ті навантаження, які потрібні на фронті", - пояснив він.
За словами Дикого, 20-річні чоловіки перебувають у гарній фізичній формі, проте вони є ще юними, а отже, 30-річний чоловік - "це ідеальний солдат з точки зору психологічної зрілості та фізичних кондицій".
"І саме цих чоловіків 25-35-40 років ми найменше мобілізуємо. Саме ця категорія майже відсутня в лавах ЗСУ. Тому мені здається, що немає жодного сенсу говорити про зменшення віку, а має сенс шукати відповідь на питання - чому в нас досі не мобілізована найкраща вікова категорія - 25-35 років. І що нам треба зробити, щоб саме цю категорію почати мобілізувати", - підкреслив ветеран АТО.
Мобілізація в Україні - останні новини
Раніше заступник голови комітету Верховної Ради з питань національної безпеки, оборони та розвідки Єгор Чернєв заявив, що кількість мобілізованих українців має зростати. Він зазначив, що причиною цього також є посилення наступальних дій ворога.
Водночас директор Інституту демографії та соціальних досліджень Національної академії наук України Елла Лібанова зазначила, що головною причиною відмови від мобілізації чоловіків віком до 25 років є не демографія. За її словами, молоді люди віком від 18 до 20 років є більш нерозважливими, ніж старші чоловіки.