Сюжет дня: Доля "скіфського золота"
 • Доля "скіфського золота"

  Доля "скіфського золота"

  В Нідерландах 11 березня 2019 року відбудеться засідання Апеляційного суду м. Амстердам у справі про «скіфське золото». 

  Конфлікт навколо експонатів кримських музеїв виник після анексії Криму Російською Федерацією. Саме в цей час експонати перебували на виставці в Амстердамі. Однак після завершення виставки нідерландська сторона, незважаючи на надані раніше гарантії, заявила про неможливість повернення кримських експонатів Національному музею їсторії України.

  У зв'язку з цим Україна подала позов до голландського Музею Алларда Пірсона щодо повернення так званого "скіфського золота" в Україну.

  Предметом спору є колекція з 565 музейних експонатів, наданих "Центральним музеєм Тавриди", "Керченським історико-культурним заповідником", Національним заповідником "Херсонес Таврійський" і "Бахчисарайським історико-культурним заповідником" для експонування в Музей Алларда Пірсона (м. Амстердам) в період з 06.02.2014 до 28.05.2014 року в рамках виставки "Крим – золотий острів в Чорному морі".

  14 грудня Окружний суд Амстердама постановив повернути Україні "скіфське золото".

  Останнє оновлення: 13.09.2019 17:16

Новини про суперечку України та Росії навколо "скіфського золота" з музеїв анексованого Криму

Стрічка новин
завантаження...
завантаження...

Чи подобається Вам сайт?
Залиште свою думку

+
Погоджуюся
Продовжуючи переглядати www.unian.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом , і погоджуєтеся c Політикою конфіденційності