этот материал доступен на русском

Справа про "скіфське золото": Україна просить про відвід головуючого судді

17:16, 13 вересня 2019
Суспільство
407 0
На думку української сторони, суддя захищає інтереси РФ у цій справі / УНІАН

Як повідомляє прес-служба Міністерства юстиції України, стало відомо про існування обставин, що можуть свідчити про упередженість головуючого судді, який розглядає справу, а відтак це викликає сумнів в об’єктивності її розгляду.

Так, головуючий суддя Апеляційного суду Амстердама протягом кількох років здійснював представництво інтересів російської компаній "Промнефтьстрой", фактично захищаючи інтереси Російської Федерації як основного інтересанта у вирішенні справи на користь цієї компанії. Крім того, зазначили у Мін'юсті, представництво інтересів він здійснював у тісній співпраці з адвокатами, які представляють інтереси кримських музеїв.

Через це 6 вересня Україна звернулася до судді з клопотанням про самовідвід, однак 12 вересня секретар суду повідомив, що головуючий суддя не вбачає підстав для самовідводу.

Читайте також"Скіфське золото" залишається в Нідерландах: в Україні пояснили, чому суду потрібно більше часу

Тому сьогодні Україна подала клопотання про відвід судді до Апеляційного суду Амстердама.

Як повідомляв УНІАН, Окружний суд Амстердама 14 грудня 2016 року ухвалив рішення, згідно з яким колекція "скіфського золота" має бути повернута Україні, а не в окупований Росією Крим. Предметом спору є колекція із 565 музейних предметів, наданих Центральним музеєм Тавриди, Керченським історико-культурним заповідником, Національним заповідником "Херсонес Таврійський" і Бахчисарайським історико-культурним заповідником, які були привезені для експонування в музеї Алларда Пірсона 6 лютого 2014 року в рамках виставки "Крим – золотий острів у Чорному морі".

Після окупації Росією Криму нідерландська сторона відмовилася повертати експонати кримським музеям, мотивуючи відмову тим, що приймала їх від України.

Міністерство культури РФ наполягає на передачі колекції "скіфського золота" у власність Росії.

МЗС Королівства Нідерланди підтвердило визнання всіх експонатів виставки державною власністю України.

Чинність контракту, що надавав право на тимчасове зберігання колекції музеєм Алларда Пірсона, завершився 13 червня 2014 року, після чого, згідно із законом, ці культурні цінності вважаються незаконно вивезеними з України і підлягають поверненню.

16 липня 2019 року стало відомо, що Апеляційний суд Амстердама через 6-9 місяців ухвалить остаточне рішення щодо "скіфського золота". У суді повідомили, що суддям необхідно отримати від сторін спору додаткову інформацію про право власності на експонати. Україна та РФ мають два місяці, щоб надати суду запитувані документи.

Читайте останні новини України та світу на каналі УНІАН в Telegram

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter