этот материал доступен на русском

Позивачі у справі про "скіфське золото" не мають відношення до українських музеїв, які існували до окупації Криму - Мін'юст

15:40, 11 березня 2019
Суспільство
245 0
На думку заступника міністра юстиції, повернення артефактів до Криму сьогодні означає або їх знищення або вивезення на територію Росії / УНІАН

Так звані «російські кримські музеї», які є позивачами у справі про скіфське золото, не мають відношення до українських музеїв, які існували до моменту окупації Криму.

Про це повідомили у прес-службі Міністерства юстиції з посиланням на заступника міністра юстиції Сергія Петухова.

Читайте такожУ Києві відкрилася виставка "Дивовижні історії Криму" (фоторепортаж)

«Це в нашому розумінні є неналежний позивач, на що ми відразу звернули увагу суду. Особлива цинічність позиції представників так званих кримських музеїв полягає в тому, що вони у своїх доказах покладаються на українське законодавство і вважають, що саме за українським законодавством вони мають право на зберігання цих об’єктів», - зауважив він.

Водночас, за його словами, позивачі у справі, що представляють позицію РФ, вже не є юридичними особами, вони є фантомними юридичними особами, які існують лише на папері і лише для цілей цього процесу.

Фактично, додав Петухов, вони не мають відношення до українських музеїв, які існували до моменту окупації Криму.

«Їхні вимоги суперечать положенням міжнародного права, зокрема Конвенції ЮНЕСКО про заходи, спрямовані на заборону та запобігання незаконному ввезенню, вивезенню та передачі права власності на культурні цінності 1970 року, та положенням українського законодавства, що закріплюють право власності держави на спірні музейні об’єкти», - наголосив Петухов.

Він підкреслив, що повернення артефактів до Криму на сьогодні означає або їхнє знищення, або вивезення на територію Росії.

«Міністерство культури своїм наказом вже визначило, що до моменту деокупації ці артефакти мають зберігатися в Києві, аби забезпечити їхню цілісність», - додав Петухов.

Як повідомляв УНІАН, 14 грудня 2016 року Окружний суд Амстердама оголосив рішення щодо необхідності повернути експонати Україні. Суд визнав, що предмети спірної музейної колекції є культурними цінностями, які незаконно перебувають на території Королівства Нідерланди. Суд наголосив, що музейні артефакти належать Україні, яка має право вимагати повернення музейної колекції на підставі положень Конвенції ЮНЕСКО.

Сьогодні, 11 березня, відбудеться засідання Апеляційного суду Амстердама у справі про скіфське золото.

Читайте останні новини України та світу на каналі УНІАН в Telegram

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter