Сюжет дня : Мовний закон в Україні

Мовний закон в Україні

У грудні 2019 року народний депутат від Партії «Слуга народу» Максим Бужанський вніс до Ради законопроект Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо навчання державною мовою в навчальних закладах. Законопроект проштовхує відстрочку на три роки переходу російськомовних класів на українську мову викладання після 5-го класу до 11-го, а далі пропонує дозволити викладати не державною більше половини предметів. Сам депутат від "Слуги народу" вважає, що так він усуває дискримінацію, мовляв, вирівнює в правах російськомовні та інші національні меншини.

Водночас законопроект викликав широкий резонанс в українському суспільстві. Багато проукраїнськи налаштованих громадян вважають його спробою русифікації освіти і дискримінацією всієї держави. У середині липня 2020 року, коли Рада зібралася розглядати законопроект, під будівлею парламенту організовувалися масштабні мітинги.

5 вересня 2017 року Верховна Рада ухвалила закон «Про освіту», який передбачає введення 12-річної середньої освіти для дітей, які підуть до школи наступного року.

Законом передбачено, що представникам національних меншин України гарантується право на навчання в комунальних закладах для отримання освіти поряд із державною мовою відповідної національної меншини. Це право реалізується через класи (групи) з навчанням мовою відповідної національної меншини поряд із державною мовою.

МЗС Румунії висловило стурбованість у зв'язку з нормами цього закону щодо мови навчання представників національних меншин України.

Міністр закордонних справ Угорщини Петер Сійярто заявив, що його країна не підтримуватиме ініціативи України в міжнародних організаціях у зв'язку з нормами нового закону про освіту, що стосуються мов навчання представників національних меншин України.

При цьому Посольство США привітало Україну з ухваленням нового закону про освіту.

Свої «5 копійок» вставило і МЗС Росії, заявивши про обурення «українізацією освіти» в Україні.

25 квітня 2019 року, після численних обговорень і суперечок, Верховна Рада України вийшла на фінішну пряму у розгляді мовного законопроекту в Україні.

Новини про мовний законопроект в Україні

завантаження...

Чи подобається Вам сайт?
Залиште свою думку

+
Погоджуюся
Ми використовуємо cookies