Сюжет дня : Річниця безвізу України з ЄС

Річниця безвізу України з ЄС

11 червня 2018 року - перша річниця дії безвізового режиму України з Європейським Союзом.

Введення безвізового режиму з Європейським Союзом було одним з головних аргументів українського керівництва, яке підписало Угоду про асоціацію з ЄС у березні 2014 року. В середині 2014 року позитивні сигнали з боку єврочиновників надходили один за іншим, проте конкретних пропозицій не було.

У 2015 році в Євросоюзі переконували, що намір надати Україні безвізовий режим залишається в силі, але для вирішення всіх технічних питань потрібен час. 

18 грудня 2015 року Європейська комісія схвалила позитивний звіт щодо виконання Україною плану дій з лібералізації візового режиму з Євросоюзом. Водночас Єврокомісія висунула Україні додаткові вимоги, що стосуються виправлення "прогалин" у формуванні та початку роботи антикорупційних органів.

20 квітня 2016 Європейська комісія запропонувала Європарламенту і Раді Європейського Союзу скасувати візи для громадян України. 

Водночас остаточне рішення щодо безвізу, яке очікувалося ще наприкінці 2016 року, постійно переносилося, в тому числі через міграційні проблеми у самому ЄС. Зрештою, Рада ЄС схвалила надання безвізу для українців з біометричними паспортами 11 травня 2017 року.

І вже офіційно - громадяни України зможуть подорожувати до Євросоюзу без віз вже з 11 червня.

Новини про першу річницю дії безвізу України з ЄС

завантаження...

Чи подобається Вам сайт?
Залиште свою думку

Погоджуюся
Ми використовуємо cookies