Більшість людей вирушають на відпочинок, щоб відпочити, і для багатьох це передбачає міцний тривалий сон. Деякі пари на відпочинку заради цього навіть воліють спати окремо.
Однак на ділі далеко не всім туристам у підсумку вдається гарненько виспатися навіть на найзручніших готельних ліжках і подушках – і цьому сприяють ціла низка психологічних, неврологічних та екологічних чинників, які можуть порушити природний режим сну, пише Condé Nast Traveller з посиланням на опитаних ним експертів.
За словами фахівців, однією з основних причин поганого сну в незнайомій обстановці є так званий "ефект першої ночі" – мозок людини налаштований на те, щоб залишатися більш пильним у новій обстановці. А тому навіть незважаючи на те, що більшість готельних номерів безпечні, мозок сприймає їх як незнайоме середовище, підтримуючи одну півкулю більш активною під час сну, щоб залишатися пильною і насторожі. Утім, як випливає з назви, це явище не повинно тривати надто довго.
"Ефект першої ночі може зберігатися протягом однієї-двох ночей, але він часто зменшується в міру того, як мозок пристосовується до нової обстановки. Ось чому люди зазвичай починають краще спати, провівши кілька ночей в одному і тому ж місці. Мозок, по суті, дізнається, що нова обстановка безпечна, тому йому більше не потрібно тримати одну півкулю в напрузі", – пояснює доктор Мадлен Джаго, головний клінічний психолог і співзасновник Seven Lion Yard.
Але також на сон людини впливають і самі кімнати для сну. У своїх власних спальнях люди вже давно звикли до температури, типу матраца, жорсткості подушки і навіть до певних запахів або звуків навколишнього середовища, наприклад, до гулу транспорту зовні. Однак у готелі ці фактори можуть кардинально відрізнятися.
Також важливу роль для якості сну відіграє ліжко. Готелі часто прагнуть знайти золоту середину в плані жорсткості матраца, яка підійшла б більшості гостей. Але люди, які, наприклад, звикли до м'якого матраца, можуть відчувати дискомфорт на більш жорсткому готельному матраці, що призведе до неправильної пози і неспокійного сну.
Тим гостям, яким складно заснути в готелях зі стандартними умовами, експерти радять робити особливі запити перед заселенням. Наприклад, попросити номер із вікнами подалі від жвавої вулиці або більш жорстким/м'яким матрацом.
Крім того, на сон людини сильно впливає стрес – і тут не допоможе навіть найзручніше ліжко. У такому випадку туристам радять знайти спосіб розслабитися – це можуть бути медитації, йога або похід у СПА. Також важливо підтримувати звичний розпорядок дня і спати по 7-9 годин.
При цьому експерти зазначають, що очікування поганого сну в готелі може в підсумку його спровокувати. Якщо у людини раніше вже були проблеми зі сном на готельних ліжках, її мозок може асоціювати обстановку готелю з труднощами зі сном. Саме тому так важливо намагатися якомога більше розслаблятися, коли ви спите поза своїм ліжком.
"Якщо ви часто подорожуєте, постарайтеся розвивати здатність спати в різних умовах. Іноді спіть без звичної подушки або предмета комфорту вдома, щоб зменшити залежність від них, оскільки ця гнучкість полегшить вашому тілу адаптацію до нових ліжок. Регулярне перебування в різних умовах сну допомагає зменшити порушення, що виникають під час зміни ліжок", – пояснює Деніз Іордаке, терапевт зі сну, засновник JoySpace Therapy.
Також туристам дали кілька простих порад, як допомогти собі заснути в готелях.
1. Подумайте про запахи. Наприклад, можна взяти з собою в подорож той арамадифузор, який ви використовуєте вдома.
2. Відмовтеся від випивки. Подорожі можуть вплинути на травлення, що призведе до дискомфорту, який заважає заснути. Алкоголь тільки посилить цю проблему.
3. Дотримуйтесь рутини. Це може подати сигнал мозку, що настав час розслабитися, навіть у новій обстановці.
4 Адаптуйтеся. Наприклад, можна використовувати маску для сну і беруші, а також встановити оптимальну температуру в кімнаті.
5. Керуйте стресом. Цьому може допомогти медитація, легка спортивна активність або ж просто тепла ванна.
Як повідомляв УНІАН, раніше лікарі розповіли, як залишатися здоровим, подорожуючи в холодний сезон.
Вас також можуть зацікавити новини:
- Експерти назвали найкращі місця в літаку для тих, хто хоче гарненько виспатися в польоті
- Експерти дали 10 корисних порад, як легше пережити далекі авіаперельоти
- Туристам розповіли, чому влітку краще вибирати ранні авіарейси
Читайте свіжі новини туризму, шукайте ідеї для подорожей та дивіться мальовничі фото з усього світу на Телеграм-канал УНІАН.Туризм.