Темпи зростання відмов у в’їзді на польському кордоні значно вповільнилися / фото УНІАН

Польща в 2019 році збільшила кількість відмов українцям у в'їзді до країни на 25% у порівнянні з попереднім роком.

Як повідомляє аналітичний центр "Європа без бар'єрів", польські прикордонники протягом 2019 року не пустили 58,8 тисячі громадян України.

"Кількість відмов громадянам України у в’їзді в Польщу у 2019 році склала 58,5 тисяч, це на 25% більше, ніж попереднього року (46,7). Як і раніше, абсолютна більшість відмов - на наземному кордоні", - йдеться в повідомленні.

Відео дня

Серед головних причин відмови - непідтверджена мета поїздки (34,9 тис.), а також брак коштів (12,8 тисяч).

Читайте такожСША скасовують візи для громадян Польщі

"Темпи зростання відмов у в’їзді на польському кордоні значно вповільнилися у порівнянні з минулим роком, коли зростання було близьким до критичного показника в 50%, однак залишилися високими. Можна виділити три причини такої динаміки. По-перше, і це головне, після запровадження безвізового режиму триває "перенесення" відмов із консульств на кордон. У 2016 році 45 тисяч осіб отримали відмову ще на етапі візової аплікації. По-друге, не всі належно готуються до поїздки, ігноруючи необхідність обґрунтувати мету та перебіг своєї поїздки. По-третє, не завжди є досконалими і методи контролю прикордонних служб ЄС. Нам відомо, що деякі громадяни України отримали відмову через відсутність готівкових коштів, а банківську картку в якості доказу у них не прийняли", - розповіла виконавчий директор "Європи без бар’єрів" Ірина Сушко.

Також аналітики відзначили стрімке зростання кількості перетинів польського кордону повітряним транспортом - у 2019 році 700 тисяч громадян України скористалися цим шляхом (+75%). Для порівняння - у 2018 році їх було 404 тисячі, а в 2017 - 204 тисячі.

Загальна кількість перетинів наземного кордону України та Польщі в обох напрямках зросла на 1%, до 21,7 млн. Громадяни України в’їжджали до Польщі (усіма шляхами) 10,4 млн разів, з них 9,66 млн - через наземний кордон.

Нагадаємо, українські дипломати роз'яснили зміни умов безвізових поїздок для громадян України до країн-членів Європейського Союзу з 2021 року. Зокрема, ЄС запроваджує Європейську інформаційну систему авторизації подорожей (ETIAS), що означає внесення змін до умов безвізових подорожей до ЄС для громадян третіх країн.

Підписуйтесь також на Телеграм-канал УНІАН.Туризм.