
В Україні самовільно залишити частини могли понад 100 тисяч людей.
Такою інформацією про СЗЧ в Україні поділився колишній нардеп, командир підрозділу ударних безпілотників "Орден Сантьяго" Ігор Луценком з виданням hromadske:
"На мою думку, у СЗЧ зараз понад 100 тисяч людей. Якщо так порахувати, то це близько… 20 бригад".
Співрозмовник вважає, що потрібно придумати реалістичну модель роботи з тими, хто самовільно залишив службу. На його думку, з таких осіб можна сформувати декілька бригад, які здатні приносити реальну користь на фронті.
"Можу сказати, що попит з їхнього боку на "реабілітацію" є. І треба їм дати механізми "реабілітації". А не той "фантастичний" і "шедевральний" закон, яким прощається перше СЗЧ і який не працює. Бо там потрібно зареєструвати кримінальне провадження. ДБРівці мусять почати шити цю справу, а потім її ж припинити", - зазначив командир.
За словами Луценка, він би створив з порушників допоміжні спеціалізовані підрозділи, а потім, можливо, поступово "робив би їх бойовими юнітами". "Проблема ж із залученням людини у війну - десь 95% людей не готові до того, щоб зразу піти на "нуль". І нам потрібно створювати механізм для поступового, плавного залучення", - додав захисник.
Важливі новини про СЗЧ - що вже повідомлялося
Верховна Рада України у серпні підтримала законопроєкт, згідно з яким у деяких випадках військові можуть уникнути кримінальної відповідальності за СЗЧ та дезертирство. Кримінальної відповідальності можуть уникнути, у тому числі військовослужбовці, які вперше втекли з частини чи захотіли повернутися до лав армії ще на стадії, коли їхню справу розглядає суд.
Наприкінці вересня стався резонансний випадок СЗЧ - відомий блогер, військовослужбовець 56 окремої мотопіхотної Маріупольської бригади Сергій Гнезділов публічно повідомив про те, що залишає частину нібито для того, щоб пояснити владі та суспільству, що необхідно запровадити демобілізацію.