Росія переводить кораблі на базу в Абхазію/ фото УНІАН

Одне із пошуково-рятувальних допоміжних кораблів проекту 22870 зі складу Чорноморського флоту РФ на початку липня було зафіксовано в Абхазії у порту Очамчира, повідомляє портал Naval News, посилаючись на супутникові знімки.

Зазначається, що це перше розгортання кораблів ЧФ РФ саме на цій базі. оскільки до цього російські окупанти тримали в Очамчирі лише патрульні катери берегової оборони ФСБ.

Як припускається у публікації, таким чином переводом цього пошуково-рятувального судна в один із портів на тимчасово окупованій території Грузії росіяни намагались вивести його з-під можливого удару морських дронів Сил оборони України, націленого на базу в порту Новоросійськ.

Відео дня

Як зазначають автори, порт відносно невеликий, але він легко може прийняти кілька більших військових кораблів. таких як десантні кораблі або фрегати. До того ж у радянські часи у Очамчирі була база підводних човнів.

Як зазначають аналітики Defense Express, мова йде про плаводиницю, проектні характеристики якої передбачають повне водозаміщення в 1870 тон, довжину корпусу в 57 метрів, ширину – в 14 метрів та осадку в 3,2 метри. До цього ж проекту належав "Василий Бех", потоплений ВМСУ біля острова Зміїний у червні 2022 року.

Як зазначають експерти, характеристики судна в цілому відповідають показникам малих ракетних кораблів проектів 21631 "Буян-М", що входять до складу Чорноморського флоту РФ.

"Відповідно, якщо російські окупанти змогли розмістити в Очамчирі крупне пошуково-рятувальне судно, то це означає, що у них є технічна можливість розміщувати у тій же гавані малі ракетні кораблі під "Калібри". Що в свою чергу є симптоматичним сигналом, на який слід звернути окрему увагу", - йдеться у повідомленні.

Російський флот у Чорному морі

Як заявляв речник ВМС України Дмитро Плетенчук, Російські окупанти розуміють, що розташовувати у Чорному морі свої кораблі для них небезпечно, тому вони використовують там лише підводні човни.

Він також додав, що наразі окупанти не можуть перевести всі свої кораблі з Чорного до Азовського моря, хоча там їм було б значно безпечніше. "Там маневрувати досить складно, там невеликі глибини і невелика кількість маршрутів", - пояснив Плетенчук.

Польські науковці встановили, що під час війни українські морські безпілотники завдали ударів по 22 військових кораблях РФ, серед яких 8 було знищено. Крім того, дрони "Микола" та "Мамай" уразили два кораблі, Sea Baby - чотири кораблі, Magura V5 - 14 кораблів, 8 з яких було повністю знищено.

Вас також можуть зацікавити новини: