Україна поступово звільнить усі свої території / фото facebook.com/kommander.nord/

Україна має потужний кадровий потенціал, близько мільйона військовослужбовців, які вже пройшли етап навчання та злагодження. ЗСУ проводять ротацію та готують спеціальні підрозділи для тактичних та стратегічних наступальних операцій.

Таку думку озвучив керівник Служби зовнішньої розвідки України у 2005-2010 роках генерал армії Микола Маломуж в інтерв'ю Obozrevatel.

Відео дня

За його словами, усі озвучені плани Росії дуже малореалізовані, за винятком, можливо, частин Луганської та Донецької областей.

"Озброєння надходять в Україну вже системніше, не за ленд-лізом, а за прямими угодами, укладеними з представниками країн "рамштайнської" групи. Це і високоточні ракети, і далекобійні самохідні гаубиці на тягачах, радіотехнічні засоби, танки, безпілотники. Це техніка на рівні п'ятого-шостого покоління. Технологічно це набагато вище, ніж озброєння, техніка та ракетні системи РФ. HIMARS показали, яких ударів можна завдавати у далекому тилу ворога. Це 80 кілометрів, морем – до 120 та 250 кілометрів. Це передумова не лише до оборони, наприклад, на східному напрямку, на Донецькому та Харківському, а й передумова залучення вже об'єднаних сил у напрямку Херсона та Запорізької області", - зазначив Маломуж.

Він наголосив, що президент Володимир Зеленський дав загальний орієнтир ЗСУ, хоча, на його думку, голова держави не мав озвучувати мету прямо.

"Такі вказівки мусять бути приховані, а дії повинні бути неочікуваними для противника. Можна використовувати й відволікаючу інформацію навіть на рівні вищих політичних та військових керівників, що удару завдаватимуть в одному місці, але за фактом завдавати в іншому. Це передумови не прямої атаки, наприклад, Херсона, Мелітополя, а обхідні маневри, контратаки, зокрема з тилу. Коли буде загроза оточення ворога, вони втікатимуть, бо ніхто не захищатиметься у чужому місті. Ніхто не триматиметься за міста в оточенні, бо тут перспективи дуже сумні", - переконаний Маломуж.

У наступальних операціях щодо Херсона ЗСУ зараз дуже важливо довести ворога до оточення та паніки, впевнений генерал. Тоді очікується, що і на запорізькому, і навіть на східному напрямку паніка росіян породжуватиме ланцюгову реакцію та призведе до відступу.

"Це додаватиме невпевненості іншим окупаційним військам в інших українських регіонах, на інших стратегічних напрямках", - зазначив екс-керівник Служби розвідки.

Нагадаємо, 11 липня Володимир Зеленський говорив, що завдання ЗСУ - деокупація всієї української території

Раніше міністр оборони Олексій Резніков в одному з інтерв'ю, говорячи про завдання повернути південь України під контроль Києва, заявив, що президент віддав наказ головнокомандувачу ЗСУ розробити такий план. 

"Ми розуміємо, що політично це дуже необхідно для нашої країни. Президент доручив верховному військовому головнокомандувачу розробити плани. Після цього генштаб робить домашнє завдання і каже, що для досягнення цієї мети нам потрібно "А", "Б" і "В", - сказав він. 

За словами секретаря Ради національної безпеки і оборони Олексія Данілова, військові краще розуміють, на якому напрямку і в яку чергу мають вести бойові дії, і у них є досить гнучкий графік, який залежить від багатьох обставин.

Проте за словами радника голови ОП Олексія Арестовича, ЗСУ для переходу в контрнаступ необхідна пристойна кількість бронетехніки.

Вас також можуть зацікавити новини: