Західні танки задіють у контрнаступі не раніше березня, вважає Жданов / фото - US Army

Військовий експерт Олег Жданов прогнозує, що танки, які надають Україні західні партнери, будуть використані у контрнаступальних операціях, які відбудуться не раніше березня 2023 року. 

В коментарі Фактам ICTV на питання, чи зможуть змінити поточну ситуацію на полі бою сумарно усі танки, які отримає Україна від країн Заходу, Жданов відповів заперечно.

"Ні, вони зараз нічого не зроблять. Зараз на полі бою може з’явитись тільки рота Challenger 2, оскільки Велика Британія казала, що передадуть їх Україні негайно… Решту танків ми отримаємо не раніше березня", – пояснив він.

Відео дня

При цьому, за словами Жданова, танки радянського зразка, які передають нам партнери, можуть з’явитись на передовій хоч завтра, якщо вони сьогодні прибудуть в Україну. Він також наголосив, що західні танки, які отримає Україна, передбачають проведення контрнаступальних операцій.

"А контрнаступальні дії у нас будуть тільки після того, як ми завершимо оборонну операцію щодо тієї спроби наступу, яку готує Путін… Треба зняти рожеві окуляри і припинити казати про контрнаступ, тому що наше головне завдання зараз – успішно провести оборонну операцію", – додав експерт.

Головними завданнями оборонної операції України, як пояснив Жданов, є утримання рубіжу оборони та виснаження сил та ресурсів противника. Зокрема, необхідно нанести максимальне ураження російським окупантам.

Експерт зазначив, що, незважаючи на те, що Україна отримає одразу німецькі Leopard, американські Abrams та британські Challenger, обслуговування та ремонт цих танків не мають стати великою проблемою.

"Проблеми будуть, але для нас це не новина. І я так розумію, що ми маємо досвід – подивіться на нашу артилерію. У нас всі (різновиди – ред.) артилерії, що є в наявності в європейських країнах. Те ж саме, кожна гармата має свої унікальні особливості, кожна гармата потребує власних запчастин і фахівців, які можуть її обслуговувати та ремонтувати. Те ж саме буде і з танками", – резюмував він.

Танки для України

Ввечері 25 січня 2023 року президент США Джо Байден офіційно оголосив про постачання Україні 31 танка M1 Abrams. З них сформують один танковий батальйон. Раніше постачання своїх танків Leopard Україні схвалила Німеччина. 

Президент України Володимир Зеленський привітав рішення західних партнерів щодо передачі нашій країні сучасних західних танків. За його словами, рішення Німеччини щодо передачі Leopard та США щодо передачі Abrams "доводить найважливіший факт для світу зараз – факт, що свобода тільки міцнішає".

Водночас головний редактор видання Defense Express Олег Катков вважає, що після передачі Україні перших танків Leopard західні країни можуть почати розконсервовувати інші модифікації цих танків, щоб продовжити їхню передачу Збройним силам України. 

Крім того, Словаччина може передати Україні радянські Т-72, якщо союзники запропонують заміну. Втім, питання надання Україні танків Leopard 2 наразі не обговорюється.

Вас також можуть зацікавити новини: