
Вирішувати проводити переговори з Росією чи ні мають або військові, або люди, які дотичні до процесу боротьби з ворогом. Ті люди, які вважають, що потрібно сідати за стіл переговорів перебувають в неналежній інформаційній бульбашці, розповів заступник командира 3-ї ОШБр Максим Жорін в інтерв'ю Radio NV.
Відповідаючи на питання журналістів про нещодавнє опитування серед українців щодо переговорів з РФ, де майже половина виступає "за", Жорін наголосив, що опитування проводять не в тій аудиторії, в якій мали б проводити.
"Річ у тім, що на ці запитання можуть давати свою думку і своє бачення ті, хто безпосередньо захищає цю країну. Жодні інші люди, при всій повазі до них, якщо вони на неї заслуговують, не можуть вирішувати і висловлювати свою думку. Якщо ти хочеш говорити про те, чи продовжувати, чи не продовжувати війну, то ти, як мінімум, маєш бути дотичним до цього процесу і бути учасником цієї боротьби. Тому, я думаю, якби опитували виключно військових, то результати цього опитування були б абсолютно інші", - пояснив заступник командира.
Військовий зазначив, що населення так відповідає, тому що "ми сильно загралися в інформаційному плані". Він навів приклад, що люди, які ще вчора їздили на авто і співали українські пісні, клеїли написи про російський корабель, сьогодні носять футболки "ухилянт". Він пояснив, що таке відбувається через те, що з людьми абсолютно неправильно працювали інформаційно.
"На жаль, ці люди починають займати певну полярність до тих подій, які відбуваються у країні. І цим користується Російська Федерація. І вона на сьогодні вже ефективно й масово починає працювати зі своїми меседжами саме для цієї аудиторії, яка почала поляризуватись від війни, від того, що відбувається, які не хочуть і не готові, як вони думають, до боротьби", - розповів Жорін.
Він додав, оскільки Україна поганого працювала зі своїми громадянами в інформаційному плані, добре праюцювати почала російська інформаційна машина, і, на жаль, вже є невтішні результати, зокрема, як подібні опитування.
"Усі блогери, експерти, які в Телеграмі, Ютубі, Інстаграмі розповідають про необхідність миру, хто вони такі, як вони взагалі можуть щось рекомендувати або давати якісь поради, що зараз робити? Хочеш рекомендувати, хочеш впливати на хід подій, ставай безпосереднім учасником цих подій", - підсумував військовослужбовець.
Що передувало
Як раніше писав УНІАН, кілька днів тому Центр Разумкова на замовлення ZN.UA провів опитування про те, чи варто Україні сісти за стіл переговорів з Росією. Згідно з результатами, 44% жителів України вважають, що настав час для діалогу, натомість 35% громадян відповіли, що переговорів не потрібно і 21% українців ще не визначилися.
Також УНІАН повідомляв, що президент Чехії закликав РФ та Україну до переговорів і заявив, що на цей час Україні нереально відвоювати окуповані території військовим шляхом.