"Істок" наголосив, що чоловіки мають мобілізуватися, аби не опинитися під прапором РФ / фото "Українська правда"

Військовий з Третьої штурмової бригади "Істок" розповів, що в українському суспільстві зникло розуміння того, що чекає на країну у разі програшу у війні з РФ. 

"Ми по історії завжди, на жаль, формували царську армію, російську армію. Тобто коли ми потрапляли як держава в окупацію, росіяни мобілізовували з окупованих територій людей і застосовували їх у війні.  Люди повинні розуміти, що якщо вони зараз в цій країні не підуть мобілізуватися, то їх мобілізує Росія, тільки вже з їхньою думкою, з їхніми правами, свободами ніхто рахуватися не буде абсолютно", - пояснив він в інтерв'ю "Українській правді".

За його словами, РФ у такому разі посадить людей у машину з позначкою Z, відвезе у свої навчальні центри або прямо в підрозділи, до прикладу, "Шторм Z або Вагнер" та змусить штурмувати силою. Воїн наголосив, що українцям варто поспілкуватися з людьми, які жили в окупації, аби зрозуміти цю загрозу. 

Відео дня

"Я думаю, що їм треба трошки поспілкуватися з людьми, які з окупованих територій повернулися сюди, поспілкуватися з людьми, які проживали довгий період на Донбасі зараз і загалом повиїжджали. Загалом подивитися на війну під трошки іншим кутом і подумати про майбутнє своє і своїх дітей. У всіх є сім'ї, і треба подумати як чоловік, якщо ми говоримо про чоловічу частину населення, що ти для себе бачиш надалі, ким ти бачиш себе надалі; чи ти бачиш свою сім'ю на території Російської Федерації, тому що ти нічого не зробив? І дати собі чесні відповіді на ці запитання", - підкреслив "Істок".

Боєць вважає, що потрібно мобілізовувати чоловіків з 21 року. 

""Война - дело молодых". Є цей золотий вираз, він справді так і працює. Ти коли молодий, в тебе є здоров'я, в тебе є можливість чомусь навчитися в цьому житті. Армія дає тобі, навіть якщо без війни беремо, базис молодого чоловіка. Перше - вона тебе закидає в тяжкі побутові ситуації, закидає тебе в чоловічий великий колектив, ти вчишся комунікувати з людьми, вчишся існувати в чоловічому дорослому колективі, виживати в цих усіх умовах", - пояснив військовий.

Також армія вчить чоловіків захищати себе, знати медицину, каже "Істок". За його словами, пройшовши службу, чоловік буде перспективнішим для виживання в майбутньому під час критичних ситуацій. 

"Якщо справді з кимось із рідних щось станеться, ти зможеш їм допомогти. Армія вчить мислити тебе в критичних ситуаціях правильно, приймати правильні рішення, не впадати в паніку. Також, якщо ми говоримо про фінансову перспективу, якщо ти йдеш на певний контракт хоча б на рік - але як зараз понятно, до кінця війни, - армія дає тобі якийсь грошовий базис на час війни - це точно. Вона дає тобі базу, з якою ти зможеш потім стартанути в подальшому", - зазначив військовослужбовець.

Крім того, служба в армії дає статус учасника бойових дій, який у майбутньому надасть доступ до державних програм, аби рухатися за ними та створювати бізнес. 

"І так насправді можна довго продовжувати. Чому саме молодому є сенс піти в армію? Бо найперше, що повинно бути в людини в голові - це захист своєї держави. Загалом все просто: якщо ти чоловік, згадай про своє чоловіче і бери в руки зброю. Не хочеш брати в руки зброю - йди в тилове забезпечення. Там теж треба куча роботи, куча спеціальностей, які необхідні. Не всі, хто попадають в армію, йдуть у піхоту. Це найбільший міф, який, на жаль, руйнує зараз мобілізацію", - додає військовий. 

Мобілізація в Україні - останні новини

Раніше член депутатської фракції політичної партії "Слуга народу" Юрій Камельчук заявив, що 70-80% людей, які оновлюють дані в ТЦК та СП, мають певні причини для відстрочки.

"На мою думку, за інформацією керівників ТЦК та СП, 70-80% тих, хто приходить оновлювати дані, - це люди, які мають певні причини для відстрочки. Тому, фактично це картину мобілізаційну не змінило б, але, загалом, мобілізація проходить досить високими темпами. Єдине, що цифр не можу назвати. Це загальні враження тих, з якими я розмовляв", - пояснив він.

Своєю чергою нардеп, член комітету Верховної Ради з питань нацбезпеки, оборони та розвідки Федір Веніславський розповів, чи мають право працівники ТЦК затримувати людей. За його словами, "право на затримання людей мають тільки працівники Національної поліції".

Вас також можуть зацікавити новини: