
Західні партнери України все ще не надають дозвіл на удари по обʼєктах, розташованих у глибині російської території своєю зброєю. Цьому є три основні причини, каже радник керівника Офісу президента Михайло Подоляк.
"Перша причина в тому, що представники політичних еліт досі живуть в ілюзіях того, що Росія – це відносно цивілізована країна, яка десь порушує, але загалом готова дотримуватися якихось рамкових правил. А це не так. Росія пішла ва-банк, і вона сьогодні повністю скинула свої псевдодемократичні шати та поводиться так, як і має поводитися примітивна, максимально варварська імперія. Тобто вбивство заради вбивства і вбивство заради контролю власного внутрішнього простору. І надзвичайно небезпечні ілюзії, що з Росією можна про щось розмовляти", – пояснив він в етері телеканалу FREEДОМ.
Крім того, все ще зберігаються ілюзії про міфічні "червоні лінії", внаслідок перетину яких Москва може вдатися до ескалації. У РФ завжди погрожують своєю ядерною зброєю. Але, як каже Подоляк, це дорога в нікуди.
"Тому що це означатиме, що будь-яка країна з авторитарним, тоталітарним, диктаторським режимом буде прагнути використовувати зброю масового ураження, щоб реалізувати свою концепцію зовнішньої експансії. Такі країни не можуть забезпечити належну якість життя для власних громадян. І тримати їх у жорсткій вузді вони можуть, накачуючи своє суспільство псевдопатріотичними істеріями, як це відбувається в Росії: мовляв, ми воюватимемо проти всього світу за право бути такими, якими хочемо", – продовжив він.
Третьою причиною радник керівника ОП називає відсутність волі колективного Заходу на рішучі дії, коли треба ухвалювати болючі та часом непопулярні рішення.
"Хоча насправді ці всі рішення будуть популярними. Тому що агресор, масовий убивця має бути вражений і покараний. Росія має зазнати не тільки тактичної поразки на фронті, а й має бути демонстративний судовий процес. І на лаві підсудних мають сидіти суб’єкти, які вигадали війну геноцидного типу, – не тільки Путін, а й склад Ради безпеки Росії. Вони повинні відповідати на жорсткі запитання, щоб усі побачили психопрофіль цих людей, наскільки вони глибинно не відповідають сучасному часу, наскільки вони нікчемні у своєму бажанні вбивати громадян інших країн", – додав Подоляк.
Він наголосив, що, відповідно до міжнародного права, держава, яка веде оборонну війну, має право руйнувати основні інструменти геноциду, які використовує Росія проти України. Йдеться про стратегічну авіацію та тактичну авіація противника. Остання скидає КАБи і ФАБи як на українські позиції на передовій, так і на мирні населені пункти. Щомісяця ворожі літаки скидають 3-5 тис. авіабомб.
"Цьому протидіяти можна двома способами. Збивати літаки в повітрі або знищувати літаки, які стоять на авіабазах, на аеродромах. Перший шлях – це шлях контравіації, тобто для тих же винищувачів F-16. Але їх має бути багато. Другий шлях – використання далекобійних ракет, щоб знищувати російську авіацію на базах. Але авіабази розташовані на різній глибині території РФ. Наприклад, авіабаза стратегічної авіації – на глибині 700-900 км. Це досяжно для далекобійних ракет. І щойно Захід дасть дозвіл на їх використання по глибинній території РФ, це зупинить Росію", – констатував Подоляк.
Удари по Росії західною зброєю: останні новини
Сполучені Штати Америки не змінили своєї позиції щодо завдання ударів переданими Україні ракетами ATACMS вглиб Росії. Заборона на їх застосування по обʼєктах, розташованих на території країни-агресорки, продовжує діяти, заявив радник президент США з нацбезпеки Джейк Салліван.
Раніше президент України Володимир Зеленський також наголошував, що удари по військовим базам, які розташовані в глибокому тилу Російської Федерації і використовуються атак цивільних обʼєктів в Україні – це не риторика, а план.