Аналітик прогнозує, що наступною ціллю окупантів стане Часів Яр / фото wikimedia.org

Скоро Часів Яр стане однією з основних тем для зведень, оскільки для окупантів, після захоплення Авдіївки, цей напрямок, стане найбільш пріоритетними.

Про це заявив військово-політичний оглядач Олександр Коваленко. "Що ж до Часового Яру, то це не тільки транспортний вузол у районі і вихід на Костянтинівку, а й домінуюча висота. Домінуюча в регіоні, а не окремо взятій локації", - пояснив ситуацію Коваленко.

Він нагадав, що Часів Яр перебуває в зоні відповідальності російської групи військ "Південь". Станом на сьогодні ГВ "Південь" являє собою:

Відео дня
  • Особовий склад - близько 110 тис. чоловік;
  • Танки - близько 400;
  • ББМ - 1 600;
  • Ствольна артилерія - 1 150;
  • РСЗВ - близько 300.

Наразі окупанти створюють умови для підготовки більш інтенсивних наступальних дій на Часів Яр. До комплексу створюваних умов входить:

  • захоплення сіл Богданівка, для виходу на Калинівку, перерізання траси 0506 і створення тиску на Часів Яр із півночі;
  • захоплення Іванівського, для охоплення Часового Яру по 0504 з півдня і виходу на Ступочки.
  • захоплення Кліщіївки та Андріївки, для створення буфера безпеки для південного флангу. 

Щодо локацій, Коваленко повідомив, що в районі Богданівки окупантам не вдається зачепитися за село. "Максимум, що їм вдавалося - зайти в його східну частину, звідки їх дуже швидко вибивали. Сама по собі Богданівка дуже непроста в захопленні і просуванні, за рахунок складного ландшафту низини і ґрунтів", - зазначив аналітик.

"Іванівське - тут набагато складніше. Для командування ВДВ принципово важливо показати, що централізація управління дає свої плоди, тому вони всю бригаду готові покласти, але село - взяти. До того ж, на село від Бахмута йде пряма траса 0504 і взагалі те, що за рік, після окупації міста, вони не змогли подолати півтора кілометри для захоплення села, це ганьба. Але, факт залишається фактом, близько 30% села контролюються ЗСУ, в іншому - гойдалки", - розповів Коваленко.

Загалом, процес каталізації наступу на Часів Яр залежить від захоплення вищезазначених сіл. "Після завершення "виборів" і проведення мобілізації, на другу половину року можна очікувати пік наступу на Часів Яр. До того, у росіян є 3-4 місяці для створення умов для цього наступу", - констатував Коваленко.

Війна в Україні: новини

Як повідомив Генштаб, за добу на фронті відбулося 72 бойові зіткнення. На Бахмутському напрямку, Силами оборони відбито 6 атак противника в районах населених пунктів Кліщіївка, Андріївка, Ступочки та на схід від Часовго Яру Донецької області.

Вас також можуть зацікавити новини: