Ядерна зброя не допоможе завершити війну в Україні. Проте відмова від такої зброї була великою помилкою для країни.
Таку думку висловив ексміністр закордонних справ України Дмитро Кулеба в інтерв'ю 24 Каналу. Він підкреслив, що наша країна не збирається відновлювати свій ядерний потенціал.
"У деяких людей просто пам'ять, як у рибок. За 5 днів до початку повномасштабного вторгнення, 19 лютого 2022 року, під час виступу на Мюнхенській безпековій конференції президент Зеленський говорив, зокрема, і про те, що "країни Будапештського меморандуму нас покинули - забрали у нас ядерну зброю у відповідь на обіцянку гарантувати безпеку, а тепер у нас ні ядерної зброї, ні безпеки, ми стоїмо на порозі війни"", - сказав Кулеба.
Дипломат нагадав, що в Росії одразу ж підхопили слова президента України й почали вигадувати, що Зеленський нібито погрожує створенням ядерної бомби. За його словами, партнери були стурбовані цим.
"Нашим партнерам, які багато для нас зробили, просто треба менше хвилюватися про те, що може зробити Україна, а більше працювати над тим, що вони можуть зробити, щоб захистити Україну й Європу від Росії. Тому що той, хто думає, що Володимир Путін переможе в Україні та зупиниться - взагалі нічого не розуміє про Путіна", - наголосив Кулеба.
Ексголова МЗС вважає, що відмова України від ядерної зброї була великою помилкою.
"Я знаю, що є велика історична дискусія з цього приводу. Але чи було трагічною помилкою для України відмовитися від ядерного арсеналу? Було. Хто нас позбавив ядерного арсеналу? Президент Білл Клінтон і президент Борис Єльцин. Вони змовилися проти України", - заявив дипломат.
Проте відновлення ядерної зброї не допоможе у боротьбі України проти РФ, зазначив Кулеба. Він сказав:
"Це створить більше проблем, ніж розв'яже. Я навіть не знаю, це ще вчені мають сказати - чи є в нас усі технічні можливості для цього".
Дипломат підкреслив, що йому набридли постійні спроби партнерів звинуватити Україну в тому, що вона хоче зробити. Його обурюють слова про те, що Київ всерйоз розглядає можливість відновити ядерний арсенал.
Ядерна зброя в Україні - інші новини
Раніше УНІАН повідомляв, що науковий співробітник Центру аналізу європейської політики Олена Давліканова у своїй статті заявила, що Україні не варто створювати ядерну зброю. За її словами, вступ до НАТО є найкращим способом захиститися від будь-яких геополітичних загроз.
Крім того, заступник командира Третьої штурмової бригади Максим Жорін упевнений, що ядерна зброя краща за будь-які гарантії безпеки. Він вважає, що завжди надійніше покладатися на свої власні сили.