Україні знадобиться підтримка на довгі роки вперед / фото president.gov.ua

На шостому місяці повномасштабного російського вторгнення Україна отримує від країн НАТО рекордні обсяги допомоги.

Про це заявив посол Польщі в Києві Бартош Чихоцький, повідомляє Polska Times.

За словами посла, жодна держава Північноатлантичного альянсу не отримувала такої допомоги, яку отримує від країн цього об'єднання Україна, яка не входить до НАТО.

Відео дня

З 24 лютого у форматі Рамштайн відбулося вже чотири конференції НАТО з координації військової підтримки України.

"Це безпрецедентно. Жодна держава НАТО ніколи не отримувала такої допомоги, як Україна, яка не входить до НАТО. Це стосується і самого поглибленого розвідувального і супутникового забезпечення, а також навчання українських солдатів на полігонах у Великобританії, Польщі, США та інших країнах", – зазначив він.

Посол також зазначив, що Україні знадобиться підтримка на довгі роки вперед.

"Потрібні подальші зусилля, поки Україна не вистоїть проти нападу, а потім підтримка на довгі роки вперед в процесі відновлення. Якщо демократичний світ перестане підтримувати Україну, це покаже іншим агресорам, "що політика нехтування міжнародного права окупається", - зазначив сказав Ціхоцький.

На питання, чи вірить він у перемогу України в цій війні, посол відповів - "Та я і не сумніваюся".

"Якщо не відбудеться якийсь незрозумілий поворот, який змусить Захід перестати підтримувати Україну і карати Росію санкціями, мені складно навіть придумати причину, по якій це може не статися. Україна захищатиметься. Це тільки питання часу, масштабів жертв і руйнувань", – підсумував він.

Війна в Україні та позиція НАТО:

Згідно зі списком НАТО сім країн-членів ще не досягли офіційної згоди щодо вступу Фінляндії та Швеції - це Чехія, Греція, Угорщина, Португалія, Словаччина, Іспанія і Туреччина.

Зазначається, що найжорсткіша позиція у Туреччини, яка вимагає активізувати екстрадицію десятків опонентів уряду, яких вона називає "терористами", з обох країн, в обмін на підтримку їх вступу до Альянсу. Туреччина заявила, що в цьому місяці спеціальний комітет зустрінеться з представниками влади Фінляндії та Швеції, щоб оцінити, чи дотримуються ці дві країни її умов.

28 липня Росія знову погрожувала Фінляндії та Швеції через вступ до НАТО.

4 серпня 2022 року Генеральний секретар НАТО Йенс Столтенберг заявив, що не можна допустити, щоб Росія здобула перемогу у війні, яку вона розв'язала проти України.

Вас також можуть зацікавити новини: