Колишній командувач армії США в Європі, генерал-лейтенант у відставці Бен Годжес показав ймовірний план наступу ЗСУ в Криму.
Як він наголосив в Twitter, для звільнення півострова Україні вкрай потрібна далекобійна зброя.
На першому етапі українські сили мали б завдати далекобійних ударів по військовій інфраструктурі ЧФ РФ, на другому – вразити інші важливі для окупантів цілі, аби зробити півострів непридатним для військ армії країни-агресора.
"Чудова карта показує, як високоточні удари великої дальності можуть зробити Крим непридатним для російських військ. Скептики щодо Криму припускають, що для цього потрібна дорога широкомасштабна сухопутна атака... Але перш за все пріоритетом є зробити Крим непридатним для Росії. ССО та інші зроблять свій внесок", – пише Годжес.
На зауваження про те, що Україна вже рік не може отримати ракети більшої дальності ATACMS, Ходжес зазначив, що "це дуже засмучує". Він також наголосив, що не варто наполягати на конкретних платформах або системах зброї, але потрібно домагатися надання дальнобійльної зброї.
"Точність на великій відстані – це те, що потрібно. ... Назва фактичної системи не настільки важлива", – додав він.
Деокупація Криму - що варто знати
Раніше американський генерал Бен Годжес заявляв, що у разі, якщо українська армія отримає від країн-партнерів необхідну зброю, Крим можна буде звільнити від окупантів до кінця літа.
Голова ГУР МО Кирило Буданов переконаний, що Україна поверне Крим комбінованим шляхом (силою та дипломатією). Він наголошував, що Україна "повинна зробити все, щоб до літа Крим повернувся додому".
Керівниця Об'єднаного координаційного прес-центру Сил оборони півдня Наталія Гуменюк висловлювала думку, що окупанти не віддадуть Крим просто так, але і запеклих боїв тут не буде.
Генштаб повідомляв, що окупантів вже готуються до втечі на територію Криму з Херсонщини та будують фортифікаційні споруди на самому півострові.
Президент України Володимир Зеленський під час прес-конференції заявляв, що Україна "технічно готується" до повернення Криму.