этот материал доступен на русском

В Україні створили «БТР майбутнього» з дронами та цифровим зв’язком (фото, відео)

14:38, 15 квітня 2019
Зброя
1014 0
В Україні створили новий командно-штабний БТР / Укроборонпром

Підприємства українського ВПК створили нову командно-штабну машину БТР-3КШ, яка призначена для управління підрозділами в умовах сучасного поля бою.

Читайте також"Укроборонпром" створює замкнутий цикл виробництва автоматичних гармат

Як повідомляється на сайті ДК «Укроборонпром», нова машина на базі БТР-3 була розроблена "Київським бронетанковим заводом", що входить до складу концерну, спільно з іншими підприємствами ДК та приватними компаніями.

"Серцем" БТР-3КШ є новітня автоматизована система управління боєм, яка об‘єднує всю передану по захищеному цифровому зв‘язку інформацію щодо місцезнаходження підрозділів, цілей та засобів вогневого ураження.

Ця інформація може надходити від командирів відділень, окремих бойових машин, розрахунків, передових навідників, безпілотників, контрбатарейних радарів, інших учасників бою та засобів спостереження. У свою чергу, автоматизована система управління боєм виводить цілісну картину на тактичні комп’ютери та дозволяє оперативно передавати бойові задачі та контролювати їх виконання.

Зазначається, що така система дозволяє значно підвищити ефективність виконання бойового завдання та повністю відповідає сучасній концепції ведення війни.

Окрім того, нова машина має у своєму складі власні безпілотні комплекси, що дозволяє самостійно отримувати уточнену інформацію. Наразі у складі БТР-3КШ застосовуються БПЛА "Рама" від ДП "ДКБ Авіації загального призначення", що також входить до складу ДК.  

Крім того, БТР-3КШ оснащено бойовим модулем "ІВА-М" від приватного підприємства "Чезара". Цей легкий бойовий модуль з дистанційним керуванням озброєний 12,7-мм кулеметом, оснащений денним та тепловізійним прицілом з далекоміром та системою постановки димової завіси.

Укроборонпром

Водночас, ходові властивості високопрохідного шасі 8х8 БТР-3КШ залишились без змін: максимальна швидкість до 100 км/год та можливість форсування водних перешкод уплав.

Зазначається, що наразі "Київський бронетанковий завод" готує БТР-3КШ до заводських випробувань, після чого готовий розпочати державні випробування за участю українських військових.

Минулого року начальник Генерального штабу Збройних сил України Віктор Муженко заявив, що ЗСУ розпочинає перехід до автоматизованої системи управління військами.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter