Якщо їх вчасно не відремонтувати, то техніці загрожує утилізація / фото ua.depositphotos.com

Колумбія не може здійснити ремонт свого парку гелікоптерів Мі-17 через санкції, адже з 2021 по 2022 рік ця країна підписала два договори з російською "Национальной Авиационно-сервисной компанией". Один з них було виконано у вересні 2022 року, а другий було тимчасово призупинено через заблоковані платежі системою Swift. Про це пише Defense Express

За даними видання Infodefensa, російська компанія "Рособоронекспорт" пропонувала Колумбії "обхідні шляхи" або ж змінити підрядника чи мету контракту на "послуги", аби обійти міжнародний контроль. Проте в оборонному відомстві країни відмовилися від таких шляхів та зауважили на тому, аби російське "дипломатичне представництво" не робило ніяких брехливих заяв щодо цього. 

"Втім, питання ремонту парку колумбійських Мі-17 все ж залишається на порядку денному, тож країна тепер шукає інших варіантів, які б їй дозволили підтримувати свої гелікоптери у боєздатному стані", - йдеться у матеріалі.

Відео дня

За словами очільника оборонного відомства країни Івана Веласкеса, наразі тривають переговори з компаніями зі США та Мексики, аби мати можливість здійснювати технічне обслуговування гелікоптерів Мі-17.

У Defense Express нагадали, що станом на сьогодні в активі колумбійської армії є такі гелікоптери, як Мі-17-1В, Мі-17МД та Мі-17В5. 

"Всього з 1996 по 2009 рік Колумбія закупила 26 машин, зараз в активі війська є 19 гелікоптерів, з них у боєздатному стані всього вісім, ще дев’ять перебувають у процесі консервації, два - пошкоджені, також можуть бути законсервовані в очікуванні необхідних запасних частин. Причому, як раніше повідомлялося, у Колумбії є час до 2026-2027-х років, щоб вирішити проблеми зі своїми гелікоптерами Мі-17 (судячи з усього, це оптимістичні прогнози), і якщо це зробити не вдасться, то будуть змушені зупинити їхню експлуатацію", - додають у матеріалі.

Журналісти підкреслюють, що ці гелікоптери могли б опинитися в Україні, адже офіційний запит на передачу подавали США, які пропонували викупити їх за 300 млн доларів, проте через різні причини Колумбія відмовилася від такої пропозиції. 

F-16 для України - останні новини

Раніше керівник Центру військово-правових досліджень Олександр Мусієнко заявив, що вже незабаром винищувачі F-16 будуть виконувати бойові завдання в Україні

"…протягом останніх двох місяців Україна активно знищує і пригнічує російське ППО. Це радари в Криму і на території Росії, літаки ДРЛВ (дальнього радіолокаційного виявлення, - Ред.), системи ППО і РЛС (радіолокаційні станції, - Ред.", - додав експерт.

Своєю чергою заступник гендиректора компанії із виробництва засобів радіоелектронної боротьби Анатолій Храпчинський заявив, що Україна зможе ефективно бити по оборонних заводах РФ з появою винищувачів F-16. 

"Якщо наші західні партнери нададуть нам літаки F-16 із ракетами JASSM, які можуть літати в середньому до 950 км, то ми можемо зазначити, що в принципі на відстані до тисячі кілометрів ворог не зможе, наприклад, розміщувати тактичну або стратегічну авіацію, бо розумітиме, що вона може бути під суттєвим ударом з нашої сторони", - запевнив авіаційний експерт. 

Вас також можуть зацікавити новини: