Винищувачі F-16 значно покращать якість ударів ЗСУ по військових цілях РФ / фото ua.depositphotos.com

Україні потрібно використовувати літаки і тяжче озброєння для того, аби завдавати ударів по російських аеродромах, таких як Балтімор та для атак по віддалених складах, щоб ускладнити логістику ворога. Про це заявив заступник гендиректора компанії із виробництва засобів радіоелектронної боротьби Анатолій Храпчинський в ефірі "Еспресо".

"Треба розуміти, що все ж таки необхідне тяжче озброєння на кшталт ракет ATACMS, тому що ми бачили, як ракета ATACMS відпрацьовувала по тимчасово окупованому півострову Крим і яка результативність була після комплексного удару з застосуванням Storm Shadow, ATACMS, розвідувальних наших БпЛА. Якщо кажемо про наші спроби зараз, то ми намагаємося відігнати озброєння, яке займається ракетними обстрілами по території Сумської або Харківської області", - зауважив він. 

Храпчинський також прокоментував інформацію про будівництво ангарів для російських літаків за 300 км від кордону з Україною. За його словами, навіть з такими заходами ворог все одно не зможе захиститися від ударів західної зброї. 

Відео дня

"Якщо наші західні партнери нададуть нам літаки F-16 із ракетами JASSM, які можуть літати в середньому до 950 км, то ми можемо зазначити, що в принципі на відстані до тисячі кілометрів ворог не зможе, наприклад, розміщувати тактичну або стратегічну авіацію, бо розумітиме, що вона може бути під суттєвим ударом з нашої сторони. Ми накриваємо суттєво важливі об’єкти - це "Арсенал-53", який займається будівництвом КАБів, завод "Радуга" та "Авангард" у Підмосков'ї. Тобто це ті стратегічні об'єкти, які входять в компанію Путіна, що виробляє зброю, якою стріляють по території України", - пояснив експерт.

Він додав, що Україні важливо створити 100-км зону навколо своїх кордонів, де не буде будь-якої зброї РФ, тобто йдеться про сіру зону, в якій не буде жодного літака або тяжкого ворожого озброєння. 

"Це дійсно можна зробити шляхом застосування всього того знаряддя, яке нам повинні передати. Тобто це і літаки F-16, й літаки дальнього радіолокаційного виявлення Saab, це і дозвіл на використання, наприклад, ATACMS. Так ми зможемо суттєво вплинути на логістику ворога і прибрати його з території України й ми побачимо "жести доброї волі", які бачили свого часу, коли ворог відступав з Харківського напрямку або Херсону", - підкреслив Храпчинський.

За його словами, головним завданням зараз є значно вдарити безпосередньо по логістичній складовій Росії, втримавши лінію фронту на тому місці, де вона знаходиться. 

F-16 для України - останні новини

Раніше військовий експерт Петро Черник розповів, які саме ракети для F-16 потрібні Україні для атак по території Росії. За його словами, ЗСУ необхідно мати ракету AGM-158 JASSM з модифікацією на 900 кілометрів.

"Ми ж розуміємо, що F-16 бере на борт 2 такі ракети. Якщо 6 літаків, то маємо 12 ракет. З їхньою допомогою уже аеродром в Енгельсі можна перетворити на попіл", - зауважив він. 

Також авіаційний експерт і аналітик Костянтин Криволап пояснив, як шведські літаки радіолокаційного дозору допоможуть роботі F-16 в Україні. Він наголосив, що передача Швецією двох літаків Saab 340, які оснащені станцією радіолокаційної розвідки та управління ASC 890, вплине позитивно на ефективність використання винищувачів. 

Вас також можуть зацікавити новини: