
Російська міжконтинентальна балістична ракета "Ярс", здатна нести ядерний заряд, стала серйозною проблемою для США. Про це "24 каналу" сказав полковник запасу ЗСУ, пілот-інструктор Роман Світан.
За його словами, "Ярс" із технологічного погляду є "розумною ракетою". Свого часу радянські інженери були на вірному шляху, коли почали розробляти проєкт "Тополь-М" – він і передував "Ярсу".
"Дальність понад 10 000 км... Причому без супутників наводиться, за інерціальною системою... Є вона шахтного базування, є базування мобільного. Тобто, для Сполучених Штатів це, звичайно, серйозний геморой. Вони вирішують за допомогою системи Aegis ці питання, в основному. Розташований у Туреччині локатор системи Aegis. Дальність його – десятки тисяч кілометрів. Він бачить космос, причому досить-таки на великій ділянці", – розповів Світан.
Експерт додав, що системи Aegis розгорнуті в Румунії та Польщі. Ракета "Ярс" може бути перехоплена на висхідній траєкторії і в космосі.
"У принципі перехопити його ("Ярс", – УНІАН) є чим і в Європі, і в Америці", – додав полковник запасу.
Запуск ракети "Ярс"
Напередодні в Головному управлінні розвідки Міноборони України повідомляли, що вночі 19 травня РФ планувала провести навчально-бойовий запуск ракети "Ярс". Наразі точно невідомо, чи була спроба пуску.
На думку виконавчого директора Українського центру безпеки і співробітництва Дмитра Жмайла, сьогодні вночі РФ не завдала по Україні удару міжконтинентальною балістичною ракетою "Ярс". Ймовірно, через технічні проблеми. За даними експерта, у РФ є близько 180 таких ракет. Раніше фахівці зазначали, що у цієї ракети є проблема, пов'язана з відхиленням від цілі.