Анатолій Храпчинський розповів детально про ворожі безпілотники-"пародії" / колаж зі скріншоту й фото ua.depositphotos.com

Російські окупанти запускають по території України, у тому числі ударні безпілотники-"пародії", саме вони в статистиці української сторони названі "локаційно втраченими" або тими, що вилетіли за кордони нашої держави.

Такі дрони поки частково не несуть загрози, оскільки в них немає бойової частини, але не виключено, що ситуація може змінитися. Про це розповів виробник засобів радіоелектронної боротьби Анатолій Храпчинський в етері "Українського Радіо".

За його словами, є два інструменти протидії некерованим дронам, які отримують певну інформацію шляхом супутникової навігації - це створення суцільних перешкод для отримання навігаційних даних чи тобто створення імітації знаходження в іншому місці (підміна координат, спуфінг).

Відео дня

"...треба розуміти, що масштабування виробництва ударних безпілотників відбулось не тільки коштом збільшення виробничих потужностей у ворога, щоб виробляти ті ж "шахеди", а й додатково виробляти дрони-імітатори ("пародії" їх називають), або ті ж "Гербери". Тобто це більш дешевий спрощений варіант, без систем захисту від радіоелектронної боротьби. Вони в основному і підпадають під статистику "локаційно втрачених", - сказав експерт.

Храпчинський заявив, що безпілотники-"пародії" частково поки що не несуть загрози:

"Але не виключно, що в цих дронах-пародіях, в яких зараз знаходиться надрукована на 3D принтері куля, згодом ворог може використовувати, наприклад, вибуховий матеріал. Тому тут слушно зауважити, що коштом спроможності засобів радіоелектронної боротьби практично 100% цих імітаційних цілей або підробок потрапляють у статистику "локаційно втрачених" або тих, що вилетіли за кордони України".

Храпчинський зазначив, що, коли на територію Білорусі залітали російські "шахеди", білоруська сторона піднімала авіацію, намагалася їх переховлювати. "Але я думаю, що цим ми менше всього повинні перейматися. Це може веселити", - додав співбесідник.

Новини України про війну - що повідомлялося

Росіяни у ніч на 28 листопада запустили по нашій землі 188 ударних ударних дронів типу "Шахед" та безпілотників невстановленого типу. Протиповітряна оборона України ліквідувала 76 ворожих цілей, а ще 95 - локаційно втрачені, п'ять дронів залетіли на територію Білорусі. Крім того, збито 79 ворожих ракет.

Варто зазначити, що українці з початку повномасштабного вторгнення ліквідували дуже багато БПЛА супротивників різних типів. Загальні дронові втрати ворога на 28 листопада 2024 року приблизно такі - ліквідовано 19 661 безпілотник оперативно-тактичного рівня.

Вас також можуть зацікавити новини: