
Під час масованої російської атаки на Україну 26 серпня повітряна тривога у центральних областях України тривала в середньому понад 14 годин. І не стільки через ракети, скільки через дрони Shahed, які просто відволікали українську ППО від ракет, пише військово-аналітичний портал Defense Express.
Загалом під час цієї атаки ворог запустив понад 100 дронів та понад 100 ракет різних типів. І якщо ракети відносно швидко були збиті, або досягли призначеної цілі, то деякі "Шахеди" годинами нарізали кола в небі.
"На фоні цього стає очевидним, що однією із задач частини дронів було безпосереднє відволікання на себе сил та засобів протиповітряної оборони", – вважають аналітики.
Звідси постає питання: скільки часу Shahed-136 може знаходитись у повітрі, відволікаючи на себе ППО. Тут аналітики роблять прості висновки з відомих технічних характеристик цього дрона.
Так, за даними Сил оборони України, крейсерська швидкість Shahed-136 становить 180 км/год, а дальність польоту – 1500 км. Тобто цей безпілотник може перебувати в польоті майже 8,5 годин. Однак за деякими даними дальність польоту Shahed-136 може складати 2500 км. Це збільшує тривалість його перебування в небі до майже 14 годин.
Щоправда, від цього показника слід відняти час, потрібний на те, аби дістатися повітряного простору України. З цією поправкою час перебування дрона в повітрі над контрольованою ЗСУ територією може складати 6,5 або 12,5 годин відповідно, в залежності від того, якою є його справжня дальність польоту.
"Водночас не виключено, що для таких задач з відволікання РФ може застосувати спеціальні дрони типу "Гербера", які взагалі не несуть бойової частини та призначені для виконання ролі хибної цілі. Дальність та час у повітрі цих БПЛА наразі невідомий", – зауважують аналітики.
Ракетний обстріл України 26 серпня: останні новини
Як писав УНІАН, протягом останніх місяців ворог використовує "шахеди" не стільки для завдання ударів по конкретній цілі, скільки для тривалих польотів з розвідувальною метою. За словами авіаційного експерта Богдана Долінця, сьогодні ці БПЛА літають на значно більшій висоті, ніж звичайно.
Також ми розповідали, що під час масованої ракетної атаки 26 серпня росіяни поцілили по Київській ГЕС, але критичних пошкоджень вона не зазнала. За попередніми даними, загрози прориву греблі чи критичних пошкоджень станції немає.