Анатолій Льовін / фото СтопКор

Президент концерну "Титан", народний депутат України IV скликання, засновник та власник ТОВ "УРАРП" (Український Розробник – Авіа Ремонтне Підприємство) Анатолій Льовін озвучив прізвища чиновників, які, як свідчать наведені ним факти, руйнують українську авіацію.

Відповідну заяву він зробив під час прес-конференції "Корупція в лавах СБУ, Міністерства розвитку економіки, Служби експортного контролю та Міністерства оборони України руйнує українські авіапідприємства та обороноздатність країни": реакція державних установ за три тижні після оприлюднених 11 серпня 2020 року фактів про корупцію". Про це повідомляє "СтопКор".

Зокрема, за словами Льовіна, найбільше перепон у діяльності ТОВ "УРАРП" чинить Державна служба експортного контролю, яку очолює Олександр Павліченко.

За заявою Льовіна, чинний Голова ДСЕКУ Павліченко Олександр Анатолійович "не лише не провів внутрішні службові розслідування і не припинив порушення законів України посадовцями Держекспортконтролю, а й особисто ініціює незаконні дії служби".

"Саме він особисто підписує накази й рішення, які перешкоджають діяльності українських підприємств. Це центральна фігура, яка виконує свою або чиюсь волю. Це не тільки про "УРАРП", це й авіакомпанія "Максимус" (яка отримала відмову у відправленні двигунів на власні повітряні судна української реєстрації). З лютого 2019 року Ми не поставили на зовнішній ринок жодного авіадвигуна. Ми отримуємо або відмови, або нейтральні відповіді з боку Служби експортного контролю", – зазначає засновник та власник ТОВ "УРАРП".

Він наголосив, що його підприємство зверталося до Мінекономіки з вимогами вжити заходів для належного врегулювання законодавства в галузі експортного контролю, зокрема щодо поставок запчастин для ремонту вітчизняних літаків за кордоном, та у міністерстві не зробили необхідних кроків.

Читайте такожПрезидент концерну «Титан» звинуватив співробітників СБУ у хабарництві та спробах рейдерства

Також Льовін підозрює у корупції  чинного начальника одного з управлінь Міноборони, полковника Повітряних сил ЗСУ Валерія Гриневича. За словами Льовіна, Гриневич "може бути причетний до розкрадання майна на мільйони доларів".

"Гриневич Валерій – не повертається язик назвати його полковником – був виконувачем обов’язків начальника Центру управління забезпечення авіації. У 2016 році проти нього порушили кримінальну справу щодо крадіжки майна на 18 млн доларів. Гриневич був заарештований із заставою у 20 млн грн. Вийшовши звідти – невідомо як – він повернувся до Міністерства як в.о. начальника управління. Хоча кримінальна справа не закрита. На мою думку – він злодій", – заявив засновник та власник ТОВ "УРАРП".

Він також додав, що на початку цього року Гриневича звільнили зі складу ЗСУ, але з приходом на посаду Міністра оборони України Андрія Тарана – поновили, та ще й на генеральську посаду.

"У відкритому зверненні до президента наведений поіменний перелік службових осіб СБУ, Держекспортконтролю, Мінекономрозвитку тощо, причетних до незаконних дій з блокування господарської діяльності ТОВ "УРАРП", - пише "СтопКор".

Льовін заявив, що готовий надати  документальні підтвердження правоохоронним і державним органам. Також зазначається, що звернення до президента України з фактами про корупційні схеми, застосовані проти ТОВ "УРАРП" у зазначених державних установах, буде викладене у відкритий доступ. 

Історія скандалу довкола блокування роботи ТОВ "УРАРП"

11 серпня 2020 року засновник ТОВ "УРАРП" Анатолій Льовін оприлюднив корупційні схеми, які, за його заявами, застосовуються для блокування роботи підприємства. Ця подія викликала широкий резонанс у ЗМІ та серед громадськості.

Та, як пише "СтопКор", за цим фактор не було реакції державних інституцій, а отже, жодної кримінальної справи не порушено, не ініційоване жодне службове розслідування стосовно наведених фактів про корупцію у державних установах. Крім того, як зазначають журналісти, не отримано жодної відповіді або коментаря від державних посадовців.

"Єдина реакція, яка мала місце після оприлюднення інформації про корупцію серед співробітників СБУ, Мінекономіки, Міноборони – це комісія, яку було направлено до штабу Повітряних Сил ЗСУ (м. Вінниця) з чіткою метою - "знайти негатив у діях "УРАРП", - зазначає "СтопКор".

На думку Льовіна, тривале систематичне  перешкоджання роботі українського підприємства, яке розробляє та ремонтує двигуни та планери для літаків типу Іл-76 ("УРАРП") "може бути вигідне російським конкурентам". 

"Корупція, яка пронизала, перш за все, Державну службу експортного контролю, Міністерство економічного розвитку. Вона слугує на благо нашим конкурентам з боку російських підприємств. "УРАРП" як авіаційний розробник та ремонтне підприємство має лише одного конкурента. І цей конкурент на території РФ – це НВО "Сатурн". Дії проти "УРАРП" на території України автоматично розцінюються нами, як дії на користь російського підприємства", - заявив засновник та власник ТОВ "УРАРП".

"Зупинка роботи нашого підприємства вигідна, безумовно, російському підприємству НВО "Сатурн". Не виключаю, що російська сторона є замовником цього. Попри виграні суди й рішення судів, Служба експортного контролю ігнорує їхні рішення, винесені іменем України. Ігнорування полягає в тому, що йдуть відписки та незаконні документи – одні змінюються на інші", – наголосив він.

Так, у світі є дві організації, які мають авторське право розробника авіаційних двигунів Д-30КП, Д-30КП-2 для використання на літаках типу Іл-76. Це український розробник - ТОВ "Авіаремонтне підприємство "УРАРП" (Україна), яке здійснює свою діяльність з 1998 року та є стратегічним підприємством, внесеним до переліку суб’єктів літакобудування, щодо яких запроваджуються тимчасові заходи державної підтримки,  а також НВО "Сатурн" (Російська Федерація).

Сьогодні техніка "Іл" продовжує залишатись значною частиною повітряного флоту України, як військового, так і цивільного. У разі блокування роботи ТОВ "УРАРП" єдиною альтернативою для авторського супроводу і ремонту двигунів для українських літаків "Іл-76" стануть підприємства російського оборонного комплексу.

Також Льовін розповів, що в травні 2020 року ТОВ "УРАРП" виграло тендер на ремонт 12 авіаційних двигунів для літаків ІЛ-76. Ремонт одного двигуна в ТОВ "УРАРП" коштуватиме близько 7,4 млн грн, а, наприклад, одне з підприємств ДК "Укроборонпром" пропонує такий ремонт за 12 млн 250 тис. гривень за кожен двигун.

"Відповідно до контракту з Міноборони, ми повинні відремонтувати до 30 листопада 12 авіадвигунів. Контракт із ними ми уклали в червні. Наразі здали вже 5 двигунів, випробовуємо шостий. Все це ми відремонтували буквально за півтора місяця. До 12-15 вересня ми повинні здати вже 7-й. Хоча проблем дуже багато. Ми ремонтуємо поки все власним коштом", – зазначив засновник і власник ТОВ "УРАРП".

В авіаремонтному підприємстві заявляють, що "за участі СБУ, Служби експортного контролю, Міністерства економічного розвитку та Державної митної служби видаються незаконні рішення, які блокують роботу "УРАРП", підривають його фінансову стабільність та створюють умови для його знищення".

Водночас, за словами Льовіна, безпосередній конкурент "УРАРП" "Укроборонпром" за 29 років відремонтував на користь Міноборони лише чотири авіаційні двигуни.

"Їх не влаштовує, що ми так активно працюємо. І одна з цілей – прибрати нас з ринку. Бо ми не дозволяємо їм йти на безмежно високі ціни й грабування бюджету",-  наголосив власник ТОВ "УРАРП". 

Читайте останні новини України та світу на каналі УНІАН в Telegram