Частина двигуна розбився Boeing 737 MAX 8 / REUTERS

Пасажирський літак Boeing 737 MAX 8, що зазнав аварії в Ефіопії, після зльоту набрав нестандартно велику швидкість.

Після цього пілот повідомив диспетчеру про проблеми й попросив дозвіл на швидкий підйом. Ще за кілька хвилин літак зник із радарів.

Про це повідомляє Reuters з посиланням на джерело, знайоме із записом цих переговорів, передає РБК.

Відео дня

За словами співрозмовника агентства, до аварії, перед тим, як терміново запросити можливість повернутися в аеропорт вильоту, голос з кабіни пілота Boeing 737 MAX попросив у диспетчера дозвіл піднятися на 14 тис. футів (4,27 км) над рівнем моря (приблизно 6,4 тис. футів (1,95 км) над аеропортом). Швидкість літака при цьому досягала 400 вузлів (460 миль в годину або 643,6 км/год), тоді коли стандартна швидкість після вильоту зазвичай становить 200-250 вузлів (370,4–463 км/год).

Читайте такожЗапізнився на дві хвилини: чоловік не сів у літак, який розбився в Ефіопії

Після цього на висоті 10,8 тис. футів (3,29 км) літак зник з радарів, вказало джерело.

"Він [пілот] сказав, що у нього проблеми з управлінням польотом. Саме тому він хотів піднятися", - додав співрозмовник Reuters. Голос пілота, за його словами, був "нерівним", подробиць про цю проблему він не повідомив.

The New York Times зазначає, що голос на запису був голосом командира повітряного судна Яреда Гетачью. Джерело Reuters цю інформацію не підтвердило, зауваживши лише, що з диспетчером розмовляв тільки один із пілотів.

Вивчати чорні скриньки з кабіни пілотів слідчі почали 16 березня. Допомогу в розшифровці бортових самописців Аддіс-Абеба запросила у Парижа, 14 березня чорні ящики були відправлені до Франції.

Нагадаємо, 10 березня Boeing 737 MAX 8 авіакомпанії Ethiopian Airlines розбився в Африці. Загинуло 157 людей.

Це другий літак моделі Boeing 737 MAX 8, який зазнав аварії за останні чотири місяці: в кінці жовтня в катастрофі неподалік від індонезійського узбережжя острова Ява загинуло 189 осіб.

Більшість країн закрила свій повітряний простір для літаків даної моделі. Зокрема, з 12 березня Європа закрила небо для всіх Boeing 737 MAX.