этот материал доступен на русском

Forbes: Україна потрапила в ТОП-5 країн з найшвидшим ростом ринку фрілансерів

11:00, 19 серпня 2019
Світ
1204 0
Ілюстрація REUTERS

Цього року США вже два квартали поспіль лишаються світовим лідером у зростанні доходів фрілансерів. Американці поза штатом почали заробляти на 78% більше у порівнянні з аналогічним періодом 2018 року.

Про це, як пише Forbes свідчить індекс Global Gig Economy від платіжної платформи Payoneer. На другому місці опинилася Велика Британія зі зростанням на 59%. Замикає трійку лідерів Бразилія (48%). Україна ж опинилася на п’ятому місці (36%) одразу після Пакистану. (47%).

Читайте такожЧому стати мільйонером в Україні простіше, ніж здається

Також в десятці опинилися Філіппіни, Індія, Бангладеш, Росія й Сербія. Список був складений на основі даних про понад 300 тисяч фрілансерів у базі мережі Payoneer. Чому ж фріланс-економіка так швидко розвиваються у всіх цих країнах? Причини дуже різні.

«На більш розвинутих ринках, таких як США і Велика Британія, багато компаній, коли хочуть найняти людей, водночас прагнуть скоротити ризики. Саме тому в таких країнах фріланс розвивається дуже великими темпами», - пояснив генеральний менеджер Payoneer Еял Молдован.

В інших країнах ключовим рушієм зростання стали різні урядові програми для аутсорсингу в конкретних галузях. Як пише видання, в Україні, приміром, був створений «особливий режим оподаткування для IT-аутсорсу і продуктових компаній, який позбавляє їх ПДВ».  

Читайте такожУкраїна ввійшла у топ-5 країн, з яких висококваліфіковані кадри їдуть до Німеччини (інфографіка)

Крім того, в Україні можна наймати фрілансерів без сплати податку на працевлаштування. Також Київ спростив контроль обміну валют для такого роду компаній.

На деяких ринках, таких як Україна й Індія, деякі фрілансери підходять до сфери з позиції підприємця, віддаючи свої проекти на фактичне виконання дешевшим підрядникам в інших країнах.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
IноЗМI
телеграм-канал перекладів зарубіжної преси
Читати в Telegram