
У 2024 році за міжнародним захистом у Європейському Союзі звернулося майже 912 тисяч осіб. Це на 13% менше, ніж у 2023 році. Про це пише Politico, посилаючись на дані Євростату.
В організації зазначили, що це перше зниження кількості перших звернень з 2020 року, попри те, що цей показник є значно вищим за середні дані до "Брекзиту" (Вихід Великої Британії з ЄС - УНІАН).
"Міграційна політика розхитує блок, оскільки основні партії приймають більш жорстку риторику щодо шукачів притулку та іммігрантів у відчайдушній спробі стримати зростання ультраправих популістських рухів на виборчих дільницях", - пояснюють у Politico.
Зазначається, що громадяни Сирії склали 16% від загальної кількості перших заяв, далі йдуть венесуельці та афганці. Відомо, що з 2013 року Сирія посідає перше місце серед країн походження шукачів притулку.
У виданні нагадали, що Німеччина, Іспанія та Італія були основними країнами призначення для шукачів притулку, на які загалом припадає понад половина вперше поданих заяв у 2-24 році. Водночас Кіпр та Греція отримали найбільшу кількість заявників відносно їхнього населення.
Водночас прем'єр-міністр Данії Метте Фредеріксен заявила, що "масова міграція" є "загрозою для повсякденного життя у Європі", а також вже давно виходить за межі політики "нульового притулку".
Своєю чергою Єврокомісія проводить серйозну політику боротьби з міграцією. Зокрема минулого тижня виконавча влада ЄС представила новий план, який спрямовано на впорядкування депортацій, посилення покарань для мігрантів, яким відмовили у наданні притулку, а також створення "центрів повернення" у країнах за межами ЄС для розміщення людей, які чекають на депортацію після відхилення їхніх прохань щодо надання притулку.
Українські біженці у Європі - останні новини
Як писав УНІАН, у Німеччині очікують на нову хвилю українських біженців. За даними посадовців, це пов'язано з політикою президента США Дональда Трампа щодо України.
Водночас демографиня розповіла про країну, з якої українські біженці не захочуть повертатися. За її словами, йдеться про Німеччину, де дуже довго існувала політика, яка "заохочувала людей не працювати", але зараз її змінюють.