Російські служби безпеки вкотре відмовилися приймати пропозиції про співпрацю з Заходом у боротьбі з тероризмом "за чисту монету", викликаючи питання про те, які пріоритети відвернули їхню увагу від справжніх загроз. Про це Financial Times сказав офіцер ЦРУ у відставці Дуглас Лондон.
За його словами, під час його роботи у спецслужбі ЦРУ відправило до Москви групу аналітиків, що мали достовірну інформацію про ісламістську загрозу, яку становлять для Росії громадяни держав Центральної Азії, що приєдналися до ІДІЛ у Іраку та Сирії. Замість того, щоб прислухатися до їхніх закликів, російська сторона звинуватила США в підтримці ІДІЛ. ПРи цьому вони запропонували ЦРУ список імен підозрюваних у тероризмі — усі вони були російськими політичними дисидентами, які жили в еміграції в Європі.
"Ми готові передати їм інформацію, яка була б справжньою та заслуговувала на довіру, але росіяни ніколи не надавали б значущі розвідувальні дані чи інформацію, яка не вводила б в оману", - сказав Лондон.
У свою чергу військовий експерт і почесний професор Університетського коледжу Марк Галеотті підкреслив, що давно зрозуміло, що боротьба з ІДІЛ не є такою важливою для служб безпеки РФ, "як деякі інші політичні пріоритети".
"Справа не в тому, що вони не думали про існування загрози або не шукали її, а в тому, що, можливо, вони просто не мали однакового політичного пріоритету. Політичні пріоритети встановлюються Кремлем, і це Україна та демократична політична опозиція", - сказав експерт.
На думку Лондона, напад на концерт-хол також підкреслив деякі давні операційні недоліки ФСБ.
"ФСБ має багато технічних можливостей. У країні є звук і зображення. Скрізь є відеокамери. Вони контролюють Інтернет. Але вони не дуже тонкі. Вони мають підхід випаленої землі до вирішення своїх проблем. Ви можете побачити це на полі бою, але це також означає, як вони збирають інформацію. Коли вони переслідують джерела, зазвичай це примус, вони шантажують людей, людей, яких вони заарештували або чиїм сім’ям вони можуть погрожувати, включно з нанесенням тілесних ушкоджень", - зазначив офіцер ЦРУ у відставці.
Теракт у Підмосков'ї
22 березня в Москві стався масштабний теракт. Озброєні люди відкрили вогонь у Crocus City Hall, після чого підпалили будівлю і втекли. Загинули щонайменше 139 осіб.
Згодом у США заявили, що попереджали ФСБ РФ, що теракт буде саме в "Крокусі".
Натомість посол РФ у США Анатолій Антонов заявив, що їх взагалі не попереджали про загрозу теракту.
Вас також можуть зацікавити новини: