Leopard 2A-RC 3.0 зможе оснащуватись як класичною 120-мм гарматою / фото KNDS

Німецько-французький концерн KNDS (KMW+Nexter Defense Systems) представив танк Leopard 2A-RC 3.0, який у широкому сенсі став черговою модернізацією знаменитого Leopard 2. Втім, новинка має дуже цікаві відмінності, які можуть закласти основу для танку нового покоління. Про це повідомляє Army Recognition

Leopard 2A-RC 3.0 отримав безекіпажну башту та сучасний автомат заряджання, який буде забезпечувати швидкострільність у 3 постріли за 10 секунд. Екіпаж буде розміщуватись в корпусі танку та отримає новий рівень захисту. Його чисельність скоротиться до трьох осіб.

Фактично на базі "‎Леопарда" ‎європейці створили щось дуже схоже у концептуальному плані на російський Т-14 "Армата", головною особливістю якого також стала безекіпажна башта.

Відео дня

Втім, європейці пішли дещо далі: повідомляється, що Leopard 2A-RC 3.0 зможе оснащуватись як класичною 120-мм гарматою, так і принципово новими 130-мм та 140-мм перспективними розборками. Нагадаємо, нещодавно KNDS протестував танкову гармату Ascalon.

Leopard 2A-RC 3.0 може мати вагу менше 60 т. Танк планують оснащувати двигуном потужністю 1500 к. с., він буде здатен розвивати швидкість понад 65 км/год. Запас ходу складе 460 км. 

Перспективна зброя – що варте уваги

Зараз Франція і Німеччина активно працюють над танком нового покоління, який отримав умовну назву MGCS (Main Ground Combat System). Нещодавно сторони підписали "проривну" угоду щодо його розробки. 

Також нагадаємо, що нещодавно у Європі представили концепт безпілотного "‎винищувача", який зможе діяти разом з пілотованими літаками, такими як Eurofighter Typhoon. 

Вас також можуть зацікавити новини: