Євросоюз може взяти участь у передачі влади від Лукашенка до народу /  фото ua.depositphotos.com

Європейський Союз готовий взяти участь у процесі мирної демократичної передачі влади у Білорусі.

Читайте такожЄС виділить білоруському народу понад 50 мільйонів євро

Про це президент Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн сказала на брифінгу за підсумками відеоконференції керівництва 27 країн - членів ЄС.

Відео дня

«Ми готові взяти участь, усіма можливими способами, у супроводі мирної демократичної передачі влади у Білорусі», - наголосила вона.

Фон дер Ляєн додала, що Євросоюз підтримує започаткування діалогу між владою та опозицією.

Вибори і протести в Білорусі: що відомо

  • 9 серпня в Білорусі відбулися президентські вибори. Згідно з офіційними даними ЦВК, Олександр Лукашенко набрав 80,1% голосів виборців, його основний опонент Світлана Тихановська - 10,1%, інших трьох кандидатів підтримали менш як 2%.
  • Тисячі жителів Білорусі, незгодних з підсумками виборів, вийшли на акції протесту, сталися сутички з силовиками. Також з 11 серпня в країні розпочався загальнонаціональний страйк.
  • У перші дні учасників акцій жорстоко розганяв міліцейський спецназ, тисячі людей затримали, багатьох з них при затриманні і в СІЗО сильно били. Згодом затриманих почали відпускати.
  • 14 серпня в ЄС заявили про невизнання результатів президентських виборів в Білорусі і про початок роботи над введенням санкцій за фальсифікацію виборів і насильство проти протестувальників.
  • 16 серпня в Мінську відбувся наймасштабніший в історії Білорусі Марш за свободу. На вулиці вийшли сотні тисяч людей.
  • Держави - члени Європейського Союзу не визнаватимуть результати президентських виборів у Білорусі.