
Усім нам доводиться регулярно, як мінімум по кілька разів на день, відвідувати вбиральню для справляння природних потреб. Відомо, що конструкція унітазів і загальне оформлення туалетів у різних країнах можуть істотно відрізнятися. Це може створювати для необізнаних людей певні труднощі. Чому в американських туалетах немає йоржиків і багато води - розповімо в матеріалі.
Чому в Америці вода в унітазі - цікавий факт
Річ у тім, що у світі існують два принципи, за якими працюють унітази: в Європі та Україні використовується змивний, а в США - сифонний. Як працює змив у наших туалетах, усім нам і так зрозуміло, але в Америці все по-іншому. Там в унітазах внизу є спеціальний довгий вигнутий канал, який називається сифоном, і призначений для створення ефекту всмоктування. Для того щоб він спрацював, потрібен перепад висоти, а в чаші потрібен певний об'єм води: чим більший - тим краще працює система. Під час зливу вода з бачка заповнює чашу і піднімає фекалії нагору, а потім рідина починає переливатися через вигин, запускається сифонний ефект, і все всмоктується в каналізацію. Це і є головна причина того, чому туалети в Америці такі відкриті.

Цікаво, що в США унітази під'єднані до каналізаційної системи вертикально, через що там немає підвісних туалетів. Щоб спрацював сифон, діаметр зливного отвору, на якому розміщується унітаз, має бути розміром із вивід під умивальник. Таким чином створюється потрібний тиск, але через це зростає ризик засмічення, якщо туди кидати папір або інші предмети гігієни. Для такої системи взагалі не обов'язковий змивний бачок, адже достатньо просто заповнити чашу потрібною кількістю води.
Чому в США немає йоржиків для унітазу - просте пояснення
В Україні у всіх туалетах використовують йоржики для очищення унітазів, але в США їх практично не застосовують. Це пояснюється якраз тим самим, чому в американських унітазах багато води. Адже через особливості сифонної системи екскременти не можуть забруднити стінки унітазу, оскільки вони відразу падають у воду. Крім того, зазвичай в американських унітазах більш гладка поверхня, і фекалії за неї не чіпляються.
У США для прибирання туалету заведено використовувати спеціальні засоби у вигляді гелів або спреїв, а також одноразові серветки. Йоржики там вважають "розсадниками" бактерій, тому їх немає ні в будинках, ні в громадських туалетах.
Раніше ми писали, чим прибрати вапняний наліт в унітазі.