Знайшов золото, але на цьому все закінчилося / колаж УНІАН, фото Reuters, ua.depositphotos.com

Чи можете ви собі уявити, що знаходите золото на власній землі - і раптом вас зобов'язують віддати його назад? Саме це сталося з французьким фермером, який копав на своїй ділянці і випадково натрапив на золото, пише La Grada Online. Однак Франція - країна без діючих місцевих шахт, тому везіння цього фермера виявилося вельми відносним.

Фермер проти уряду

Мішель Дюпон - той самий французький фермер, який знайшов золото на своїй землі. Він розповів, що побачив щось блискуче в глині і не повірив своїм очам: це були золоті самородки. Така знахідка незвична для Франції, тому уряд швидко втрутився.

Дюпону не дозволили продовжити розкопки, оскільки золото необхідно проаналізувати, щоб зрозуміти, чи виправдані витрати на його видобуток. Крім того, постають екологічні та історичні питання, адже гірничі роботи можуть пошкодити екосистему або зруйнувати культурну спадщину.

Відео дня

Можна припустити, що чоловікові зрештою виплатили компенсацію. Але це не так. За законом природні ресурси у Франції є державною власністю, навіть якщо хтось знаходить їх на своїй території. Таким чином, він зробив відкриття, але не отримав жодної винагороди...

Наразі оцінюється, що в районі, де чоловік знайшов самородки, під землею знаходиться близько 150 тонн золота, що еквівалентно мільярдам доларів. Однак рішення про видобуток залежатиме не стільки від його потенційної вигоди, скільки від можливих негативних наслідків для навколишнього середовища.

Інші новини про цінні копалини

Раніше УНІАН повідомляв, що вчені зробили важливе відкриття про унікальну скам'янілість віком 500 мільйонів років. Зазначається, що скам'янілість Shishania aculeata мала будову, що нагадує ноги, і захисні шипи. Через це вчені помилково припустили її спорідненість із молюсками.

Крім того, ми розповідали, що видобуток корисних копалин справив помітний вплив на морських істот.

Науковці з Національного океанографічного центру та Музею природничої історії в Лондоні вивчили ділянку Кларіон-Кліппертон, на якій 1979 року проводили експеримент із видобутку корисних копалин.

Вас також можуть зацікавити новини: