У разі ядерної війни негайно загинуть близько 100 мільйонів людей. / колаж УНІАН, скріншот, фото inspiretochangeworld.com

Проведене у 2019 році дослідження з лякаючою точністю передбачило рік можливого початку війни між Індією і Пакистаном - 2025 рік. У роботі містилися різні прогнози, але основний акцент було зроблено на сценарій, якщо конфлікт переросте в ядерну війну, пише wionews.com.

Зазначається, що дослідження було проведено вченими з Університету Колорадо за участю дослідників з Університету Ратгерса. Воно було опубліковане в науковому журналі Science Advances.

У розробці брали участь: Національний центр атмосферних досліджень США, Федерація американських вчених, Рада з охорони природних ресурсів, Університет Техасу в Ріо-Гранде і Каліфорнійський університет у Лос-Анджелесі.

Відео дня

"Головна мета дослідження - застерегти від загрози ядерної війни та підкреслити важливість міжнародних договорів, спрямованих на її запобігання. Особлива увага приділялася Договору ООН про заборону ядерної зброї 2017 року. Автори використовували доступні на той момент дані, щоб продемонструвати, наскільки руйнівними будуть наслідки атомної війни між двома південноазіатськими країнами - як для регіону, так і для всього світу", - йдеться в публікації.

За даними дослідження, у разі ядерної війни негайно загинуть близько 100 мільйонів людей.

За розрахунками, заснованими на комп'ютерному моделюванні, якщо Індія застосує 100 ядерних стратегічних боєголовок, а Пакистан - 150, від наслідків загинуть ще від 50 до 125 мільйонів людей. Після цього можлива глобальна голодна катастрофа, що призведе до ще більшої кількості жертв.

"Така війна буде загрозою не тільки для місць, куди можуть бути націлені бомби, а й для всього світу", - зазначив один з авторів дослідження Алан Робок з Університету Ратгерса.

Зазначається, що вибухи ядерних боєголовок призведуть до масових пожеж, здатних викинути від 16 до 36 мільйонів тонн сажі (чорного вуглецю) в атмосферу. Цей дим підніметься у верхні шари атмосфери і протягом кількох тижнів накриє всю планету. Згідно з прогнозами, сажа поглинатиме сонячне випромінювання і нагріватиме повітря. Через поширення диму сонячне світло зменшиться до 35%, що призведе до похолодання поверхні Землі до 5°C.

За прогнозами, зростання рослинності знизиться до 30%, а продуктивність океанів впаде на 15%. Ці наслідки збережуться щонайменше 10 років, оскільки дим залишиться в атмосфері на тривалий час.

Обидві країни вже давно вважаються ядерними державами, здатними завдати одна одній удару. Згідно з прогнозами 2019 року, до 2025 року в Індії може бути від 400 до 500 ядерних боєголовок.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що на кордоні між Індією і Пакистаном почалися бойові дії.

Вас також можуть зацікавити новини: